Czasami młodzi nie są usatysfakcjonowani odpowiedzią "tak" na pytanie "Czy bierzecie ją (mężowie) w mężu (żony)?" Oblubienica z pewnością chce wypowiedzieć słowa przysięgi. Częściej jednak tak się nie dzieje, ale tradycja ślubnej przysięgi młodej pary jest zachodnia, aw naszym kraju nie jest bardzo powszechna. Chociaż nie jest to zabronione na weselu, zastanówmy się, kiedy wypowiedzieć te ważne słowa i co dokładnie powinno się znaleźć w ślubowaniu ślubu.

Przysięga panny młodej i pana młodego na weselu: kiedy wymawiać?

Wszystkie śluby małżeńskie można podzielić na uroczystości (w tym religijne) i komiczne. Pierwszy może być ogłoszony zarówno w urzędzie stanu cywilnego, jak i przy świątecznym stole. Ale komiczne przysięgi są prawdopodobnie lepiej zostawione na ciepłe towarzystwo, kiedy zaczynają się zawody i rozrywka dla gości. Chociaż nikt nie zabroni ci złożenia uroczystej przysięgi, która wywoła łzy uczuć od rodziców i znajomych w biurze rejestru i po raz kolejny powtórzy jej komiczną wariację na świątecznym stole. Wiele osób uważa, że ​​przysięga jest czymś intymnym i nie można jej wymawiać przy dużej liczbie ludzi. Z jednej strony jest to z pewnością prawda, ale kto powstrzymuje cię od powtarzania wielu łagodnych słów w samotności i na osobności? A ślub jest tym, czego nie mówisz, żywym pokazem twoich uczuć, a wśród zaproszonych są ci, którzy są gotowi, byś się rozradował. Daj im więc taką możliwość, niech matki i dziewczyny, które się poruszyły, płakały, a ty zapamiętasz tę chwilę jako jedną z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych.

Ślubna przysięga panny młodej i pana młodego: co powiedzieć?

Jak wspomniano powyżej, tekst ślubnej przysięgi panny młodej i pana młodego może być zarówno poważny, jak i komiczny. Często przysięgi, w większości komiczne, są wykonywane w formie wiersza - i brzmi to śmiesznie i jest to wygodne dla nowożeńców do zapamiętania. Ale to nie jest najlepsza opcja. Przepisz cudzą przysięgę, bez względu na stronę internetową lub "przeciągając" ją z ślubu dziewczyny, jest oczywiście prostsze niż złamanie głowy nad słowami. Przede wszystkim jednak nikt nie prosi o pisanie wierszy, więc jeśli nikt nie ma talentu do pojawiania się, nie trzeba próbować. Szczere słowa są znacznie cenniejsze, nawet jeśli zostaną wybrane bez żadnych rymów. Po drugie, ślub jest twój i chcę, żeby wszystko było niezapomniane, wszystko jest dla ciebie. Czy naprawdę przyjemnie jest zapamiętać nieznajomych zapamiętanych z łóżeczka po jakimś czasie, które nie wyrażają w pełni twoich uczuć?

Jak złożyć przysięgę dla młodej pary?

Oczywiste jest, że słowa przysięgi muszą być szczere i pochodzić z serca, ale nadal nie zaszkodzi je zapisać. Wesele to kwestia podniecenia, ludzie czasami zapominają o swoich imionach, a nie o tekście przysięgi. W związku z tym prześcieradło nie będzie zbędne. Co napisać? To pytanie, oczywiście, lepiej jest omówić z partnerem i złożyć przysięgę, aby wam się podobało. Aby ułatwić pisanie, pamiętaj, z których części powinien się składać.

  1. Pierwsza część zawiera zwykle stwierdzenie faktu - mówisz, że dana osoba jest ci bliska i będziesz z nią żyć długo i szczęśliwie. Planujesz zacząć od dzisiaj, w połączeniu z legalnym małżeństwem. Текст клятвы жениха и невесты
  2. W następnej części zwyczajowo mówi się o swoich uczuciach partnerowi, to, co go kochasz, należy rozumieć nie tylko przez niego, ale przez wszystkich obecnych. Jest to prawdopodobnie najłatwiejsza część - wystarczy napisać, co czujesz.
  3. Cóż, w końcu, po tym wszystkim romans jest przypomnieniem surowej prawdy życia: małżeństwo to nie tylko czułość i namiętność, to także obowiązki, które każda strona bierze na siebie. To, co tutaj piszesz, co przeklinają, zależy tylko od ciebie. Może być obietnica, że ​​będzie blisko, w smutku i radości, i obietnica mianowania syna na cześć dziadka jej męża, i obietnica pana młodego, by nie skarcił żony za rozbity zderzak jego samochodu.