Każdego roku para świętuje rocznicę ślubu, której nazwa zmienia się co roku: stal, drewno, jedwab, złoto itp. Pewna tematyka pozwala na zorganizowanie prawdziwego święta z waszymi zwyczajami i tradycjami.

Po ilu latach obchodzimy stalowe wesele?

Po 11 latach małżeństwa związek między mężczyzną a kobietą zyskuje naturalne cechy stali. Z powodu trudności i trudności stały się gładkie i trwałe, jak metal. Wielu uważa, że ​​ten okres jest idealny, ponieważ partnerzy nadal się doceniają, ale już zawarli silny sojusz.

Tradycje weselne ze stali

Takie święta obchodzone są od wielu lat, z różnymi rytuały i ceremonie. Na przykład, aby usunąć negatywne zgromadzone przez lata, zaleca się rytuał ablucji pary o świcie. Mąż i żona, trzymając się za ręce, powinni być nadzy jednocześnie zanurzać się w wodzie. Jeśli nie możesz tego zrobić w naturalnym stawie, możesz skorzystać z łazienki.

Kolejnym rytuałem jest powiesić stalową podkowę nad drzwiami wejściowymi. Będzie odgrywać rolę ochrony rodzinnego ogniska przed negatywnym wpływem, licznymi trudnościami i problemami. Tylko należy to robić razem, na przykład żona daje gwoździe i młotek, a mąż naprawia.

Może trzymać rytuał wymiana. W tym dniu mąż i żona wymieniają rzeczy, które są dla nich bardzo kosztowne. Małżonkowie siadają naprzeciw siebie i dają prezenty, których rola może wykonywać zupełnie inne przedmioty. W tym momencie musisz powiedzieć te słowa: " Używam tego pudełka (chusteczka, itp.) Każdego dnia i nie mogę się bez niego obejść, ufam ci swoim (swoim) bezpieczeństwem. Niech ta rzecz teraz do ciebie należy . Ten rytuał jest symbolem jedności, że po latach wspólnego życia małżonkowie mają ze sobą wszystko, nawet najbardziej ulubione rzeczy.

Ponieważ już się tak dużo nauczyłeś przez 11 lat wspólnego życia, że ​​nie masz nic do zmiany w związku, zaleca się wprowadzenie zmian w domu w tym roku. Możesz wydać banalną permutację lub globalną naprawę, wszystko zależy od twoich pragnień i zdolności. Najlepszym rozwiązaniem jest instalacja kominka, ponieważ jest symbolem komfortu domu.

Stalowe świętowanie weselne

11 lat małżeństwa obchodzone jest w wąskim gronie, na ślubie ze stali musi być małżeństwo, szczęśliwe zjednoczenie ma większą ilość czasu. To dobra wróżba, która zapowiada szczęśliwe życie rodzinne. Zaleca się również zapraszanie dzieci na wakacje, ponieważ są one symbolem odnowienia.

W tym dniu ważne jest, aby kupić bukiet 11 kwiatów, a jeśli trwa to 11 dni, to małżeństwo będzie długie. Aby spełnić te warunki, warto kupić goździki, chryzantemy i inne kwiaty, które są warte dużo czasu. Poproś jednego z twoich przyjaciół, aby przejął obowiązki mistrza tostów, jego słowa będą pochodzić z samego serca, które nosi ładunek pozytywnej energii.

Co dać na ślub ze stali?

Wybierając prezent, musisz podążać za tematem, tzn. Obiekt musi mieć coś wspólnego z metalem. Wybór opcji jest dość duży:

  1. Zestaw naczyń lub serwis ze stalowymi elementami. Ważne dla stalowa data ślubu wybrane przedmioty miały jeden wspólny pakiet.
  2. Wyroby z białego metalu są dostarczane na ślub ze stali, więc wybór jest wystarczająco duży: świeczniki, sztućce, stojaki na kwiaty, ramki na zdjęcia, różne przedmioty kuchenne itp.
  3. Pięknymi prezentami na taką uroczystość będą przedmioty, które dają "światło", na przykład piękny żyrandol lub lampa podłogowa.
  4. Świetny prezent na stalowe wesele - zestaw 11 przedmiotów, na przykład różne figurki, lalki, biżuteria itp.