Wiele ceremonii ślubnych sprowadza się do naszych czasów z głębi stuleci. Wiele par woli układać swoje triumfy w nowoczesnym, zachodnim stylu, ale zdecydowana większość nadal przestrzega tradycji słowiańskich. Uważamy tradycyjną ceremonię ślubną w nowoczesnym sensie i niektóre indywidualne zwyczaje.

Nowoczesne obrzędy weselne

Wszelkie ceremonie weselne są ludowe rytuały które dotarły do ​​naszych dni z głębin wieków. Znaczenie wielu z nich jest już wymazane i staje się symboliczne, ale nie przeszkadza to tysiącom kochających się par z kontaktowaniem się z nimi, organizując własne świętowanie.

Nowoczesny ślub trwa 1-2 dni. Jeśli wcześniej drugi dzień był uważany za obowiązkowy, teraz jest to element dodawany wyłącznie na prośbę pary. Zorganizowanie dwudniowej uczty jest dość kłopotliwe i kosztowne, więc wiele par woli pozostać tego samego dnia bez niepotrzebnych zmartwień.

Poranek pierwszego dnia wesela tradycyjnie rozpoczyna się od przygotowań. Zarówno panna młoda jak i pan młody są wspomagani przez przyjaciół, krewnych i specjalistów. Na tym etapie operatorzy fotografii i wideo często dokumentują przygotowania.

Po tym, z reguły, zaczyna się okup, który jest prowadzony przez druhen lub opiekuna. Podczas niego pan młody i jego orszak zmuszeni są wykonać wiele trudnych zadań, zanim zostaną przyjęci do oblubienicy. Okup kończy się spotkaniem młodzieży i ogólną ucztą z szampanem i przekąskami.

Następnie wszyscy zajmują miejsce w korcu ślubnym i udają się do urzędu stanu cywilnego w celu rejestracji. W niektórych przypadkach odbywa się spacer i sesja fotograficzna młodych ludzi i gości, ale częściej następuje po rejestracji. Jeśli para marzy o kościele ślub , jest przepisywany na ten sam okres.

Przed bankiecie zazwyczaj wystarcza czas na spacer po mieście i zorganizowanie sesji zdjęciowej. Powinieneś wziąć drinki i przekąski na spacer, ponieważ w tym czasie goście będą znowu głodni. Ważne jest, aby zapewnić rozrywkę dla gości w czasie, gdy para będzie miała sesję parową małżonków, aby nikt się nie nudził. Pomaga toastmasterom lub animatorom gości.

Potem wesoła firma idzie na miejsce bankietowe - restaurację, kemping, statek motorowy, w zależności od wyboru nowożeńców. Program wakacyjny prowadzony przez mistrza ceremonii lub profesjonalnego prezentera. Podczas bankietu, konkursów, pokazów, pokazów, dyskoteki, goście otrzymują napoje, przekąski, gorący tort weselny.

Na zakończenie uroczystości wiele osób oferuje rozrywkę finałową: fajerwerki, pokazy ognia lub inne niespodzianki. Następnie nowożeńcy odchodzą, a goście stopniowo się rozchodzą.

Obrzędy weselne i obyczaje

Zastanów się kilka ciekawych ceremonii ślubnych, które są istotnymi elementami samego święta.

  1. Bochenek ślubny . Przed bankietem młodzi są witani przez matkę pana młodego i ofiarowują im chleb i sól. Które z nowożeńców gryzą ceremonie weselne i zwyczaje większy kawałek będzie głową rodziny.
  2. Ceremonia ślubna - usunięcie zasłony . Na zakończenie uroczystości ślubnej, matka, oblubieniec lub matka oblubieńca mogą usunąć ją z oblubienicy. Welon symbolizuje młodość, czystość, szczęście wesela. Po jej usunięciu panna młoda może zawiązać szalik, który symbolizuje jej przejście w życie małżeńskie, życie rodzinne. Potem wszystkie niezamężne dziewczyny stoją w kręgu, a panna młoda nosi zasłonę nad ich głowami, aby dzielić się jej szczęściem w miłości.

Istnieje wiele starożytnych rytuałów i tylko nowożeńcy decydują, które z nich umieścić na weselu, a które nie. Wiele z nich jest bardzo efektownych i wzruszających, dlatego z powodzeniem pasują do przebiegu uroczystości.