Pierwsza niedziela po Wielkanoc w Rosji odbyło się święto zwane Czerwonym Wzgórzem. W tym dniu odbyły się różne uroczystości, ale w większym stopniu uważa się je za święto dziewczyny, gdzie wybierane są narzeczone i odbywają się wesela.

Znaki, zwyczaje i obrzędy Czerwonego Wzgórza

W tym dniu ludzie spędzili rytuały poprawiać zdrowie, przyciągać bogactwo, spełniać cenne życzenia itp. W niektórych rytuałach uczestniczyła ogromna liczba osób, na przykład w rytuale płodności wszystkie kobiety w wiosce musiały zaorać bruzdę wokół wioski.

Bardzo popularny rytuał z praniem na Czerwonym Wzgórzu. Dzięki niemu możesz pozbyć się chorób, wzmocnić zdrowie i poprawić urodę. Należy umyć się o świcie wiosną lub wodą konsekrowaną i powiedzieć spisek:

"W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Jak czerwone słońce wschodzi, jak wszyscy się mu radują, niech moja twarz będzie czerwona i różowa. Wszyscy patrzą na mnie, nie widzą wystarczająco, radują się, nie cieszą. Dla wszystkich, ja, sługa Boży (imię) był słodki. Kluczem są moje słowa. Amen. "

Magia i działki na Czerwonym Wzgórzu dla bogactwa

Do ceremonii potrzebujesz ikony, na przykład "Zbawiciel z siłami" lub "Zbawiciel Złoty Włas". O świcie trzeba wziąć wodę źródlaną i pojemnik, a najlepiej wszystko, jeśli zrobione jest z gliny. Trzymając ikonę nad umywalką, trzeba ją wylać trzykrotnie wodą i przeczytać siedmiokrotnie wykres:

"W siedmiu świątyniach jest siedem filarów,

I tylko w jednym jest Bóg Pody.

Do tego Pody Bóg jest prawdziwym słowem.

Bóg Bóg położył samego Salomona.

Kto zanim dotknie ręki Boga,

Z tych słów z ikony świętej przemył się,

Bogate przeznaczenie zostanie ujawnione, skarby zostaną ujawnione.

Złoto, srebro będzie zabarwione dla sługi Bożego (imię).

Zaprawdę, istnieje, prawdziwie wola, Bóg nie zachowa sługi Bożego (imienia) na wieki wieków.

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. "

Po tym musisz umyć spisek i umyć wszystko pod drzewem. Powtórz rytuał trzy lata z rzędu.

Modlitwa i rytuał przejścia na Czerwonym Wzgórzu dla spełnienia pragnienia

Rytuał jest całkowicie identyczny z poprzednim, ale wystarczy przeczytać kolejny wątek:

"On chodził Jezus Chrystus z nieba,

Przenoszenie świętego Cudownego Krzyża,

Uzdrawiał chorych, pomagał biednym,

Wigilia i honor.

O Boże O Boże Pomóż mi też.

Zróbcie to dla dobra Chrystusa dla mnie (tego i tamtego).

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Teraz, zawsze i na zawsze. Amen. "

Spisek i rytuał Czerwonego Wzgórza o miłości

Jak już wspomniano, ta uczta została uznana za dziewczęcą, dlatego konieczne było przeprowadzenie rytuału, aby szybko wyjść za mąż. Aby to zrobić, musi upiec własny chleb i wziąć dwie igły. Pierwszy mówi następujące słowa:

"Dobry kupiec, przynieś mi obrączkę ślubną. Jak cię nazywają, oni znają svati. I dla mnie młody pierścień na dłoni, ale sól na stole chleb. Prawdę do moich słów w zależności od wieku miary! "

Druga igła czyta taki wykres:

"Jestem piękną dziewczyną, tak prigoga. Wrzeciono grało, pan młody kiwał. Goy, jesteś dobrze zrobiony, al-boyar, al-kupiec, dobrze zrobiony facet. Chodźcie na chleb i sól. Prawdę do moich słów w zależności od wieku miary! "

Następnym krokiem jest przyklejenie igieł do bochenka z krzyżem solonym czwartkową solą. Bochenek powinien być umieszczony w korytarzu przy drzwiach do następnego ranka, a następnie przeniesiony na najwyższe miejsce w domu na rok.

fabuły i rytuały na czerwonym wzgórzu dla miłości

Zwyczaje na Czerwonym Wzgórzu

Tego dnia wszyscy mieszkańcy wioski wyjechali na wzgórze, bawili się, śpiewali pieśni i tańczyli. Święto to ma swoje specyficzne tradycje:

  1. W tym dniu zwyczajem jest upamiętnianie zmarłego. Kościół nie poleca chodzenia na cmentarz.
  2. Uważa się, że małżeństwo zawarte w tym dniu będzie silne i szczęśliwe.
  3. Ludzie wierzyli, że chłopcy i dziewczęta, którzy nie biorą udziału w festiwalu przez długi czas pozostanie samotny.
  4. Aby ustalić, kto będzie miał szczęście w tym roku, ludzie upuszczali kolorowe jaja z góry. Jeśli jajko toczy się gładko i nie pęka, osoba ta będzie szczęśliwa.