Tworzenie rodziny jest jednym z najważniejszych momentów w życiu człowieka. Każdy chce stworzyć zdrową i silną komórkę społeczeństwa. Z reguły mężczyźni i kobiety wolą poślubić kogoś z własnego kraju, jednej narodowości i religii. Wspólna kultura, język, tradycje i bliskość krewnych ułatwiają proces wzajemnego zrozumienia. Jednak we współczesnym świecie bez granic coraz częstsze stają się małżeństwa między grupami etnicznymi.

Przyczyny małżeństw między grupami etnicznymi

Wielu ma przyjaciół z innych krajów, a światowa sieć wymazała wszelkie możliwe granice. A miłość jest czymś, na co nikt nie jest odporny. Dziś możesz poznać obcokrajowca lub obcokrajowca bez wychodzenia z domu. Szukam:

 • urządzenie z wyjściem do sieci;
 • konto w serwisie randkowym, w sieci społecznościowej;
 • pożądanie

Oprócz "zmysłowych" przyczyn pojawiania się małżeństw międzyetnicznych, istnieją:

 1. Ekonomiczny . W wyniku procesów globalizacji wzrasta liczba podróżnych, a wraz z nimi odsetek małżeństw między grupami etnicznymi. Według statystyk ONZ około połowa (49,6%) z 200 milionów międzynarodowych migrantów w 2005 r. To kobiety. Międzynarodowe małżeństwo - możliwość bezpiecznego życia dla nich.
 2. Psychologiczny . Eksperci twierdzą, że istnieją międzyetniczne małżeństwa, których przyczyny są początkowo związane z relacjami w rodzinie. Dzieci idą przeciw rodzicom. Przykładem jest to, że ojciec nieustannie nalega na "och, ci Amerykanie, wszyscy nie są ludźmi" i tym podobne. Dziewczyna na poziomie podświadomości, mechanizm sprzeciwu. Jest prawdopodobne, że dorosnie i poślubi Amerykanina, aby udowodnić ojcu, że się myli.
 3. Społeczny . Człowiek z ekonomicznie niezagospodarowanego kraju, który osiągnął wysoki status społeczny, poślubia kobietę z rozwiniętego kraju, ale nie osiągnął wysokiego statusu. Lub odwrotnie. W ten sposób wyrównują swoje pozycje.
 4. Polityczny . Małżeństwa strategiczne królów, głowy państw.

Związki międzyetniczne - psychologia

Psychologiczne cechy małżeństw między grupami etnicznymi różnią się od tych, które są związane z rodzinami monoetnicznymi. Wiele czynników wpływa na klimat psychologiczny w takiej rodzinie:

 • tradycje;
 • mentalność;
 • religia;
 • język;
 • oddalenie od krewnych.

Psychologowie uważają, że w małżeństwach między grupami etnicznymi ważne jest, aby określić, w jakim stopniu każdy z małżonków jest gotowy do zaangażowania się w nową kulturę. Rozróżniają cztery rodzaje integracji, drugie i trzecie są najbardziej udane dla harmonii życie rodzinne :

 • sadzenie własnej kultury i całkowite ignorowanie tradycji małżonka;
 • porzucenie ich kultury, pełna integracja w nową;
 • częściowa integracja, przyjęcie określonych aspektów kulturowych;
 • odmowa zarówno z własnego, jak iz kultury małżonka.
małżeństwa między grupami etnicznymi

Międzyrasowe małżeństwo - genetyka

Dzieci pochodzące z małżeństw międzyrasowych są mniej prawdopodobne choroby genetyczne . Na przykład gen odpowiedzialny za dziedziczną anemię sierpowatą jest genem recesywnym (tłumionym dominującym) u Afrykanów. Jeśli afrykańska kobieta urodzi europejczyka, ich dziecko nie będzie miało tej choroby. To samo dotyczy innych wad dziedzicznych. Choroby pochodzące z małżeństw międzyrasowych są "wymierające". Naukowcy uważają, że małżeństwa międzyrasowe są dobrym rozwiązaniem dla silnego potomstwa.

Kolejną rzeczą jest wygląd. Nie zawsze mieszanie wyścigów prowadzi do doskonałego wyniku. Jednak niektóre z najpiękniejszych osób pojawiają się w mieszanych małżeństwach. Słynni potomkowie małżeństw międzyrasowych są tego przykładem:

 1. Kanadyjska piosenkarka Shania Twain urodziła się z połączenia tubylców z Kanady i Indii.
 2. Beyonce, ojciec pochodzenia afrykańskiego, matka kreolska (w jej rodzinie byli Francuzi, Indianie i Afroamerykanie).
 3. Mariah Carey, matka jest Irlandką, ojciec jest pochodzenia afro-wenezuelskiego.

Międzynarodowe małżeństwo - prawosławie

Kościół prawosławny ma negatywny stosunek do małżeństw między grupami etnicznymi. Stanowią zagrożenie dla wiary prawosławnej. Często małżeństwa między grupami etnicznymi są międzyreligijnymi małżeństwami. Już w VII wieku na następnym soborze w Konstantynopolu wyrażono stosunek Kościoła prawosławnego do tej kwestii. Małżeństwa między religiami były zakazane. Współcześni duchowni nie zmieniali tego punktu widzenia. Według nich małżeństwa między grupami etnicznymi wykorzeniają prawosławie. Kobietom trudno jest poślubić mężczyznę innej religii, aby wpoić dzieciom prawosławie.

Małżeństwa międzyetniczne - plusy i minusy

Międzyetniczne małżeństwa we współczesnym społeczeństwie - powszechne zjawisko. W małżeństwie mieszanym ma swoje zalety i wady. Małżeństwo z osobą z innego kraju ma kilka zalet:

 • zanurzenie w innych tradycjach, ekspansja kulturowych granic;
 • Zniszczenie rasowe i etniczne stereotypy ;
 • możliwość nauki języka obcego w ich naturalnym środowisku;
 • takie małżeństwa uczą tolerancji i zrozumienia, co czyni je bardziej trwałymi;
 • Udowodniono, że dzieci urodzone przez przedstawicieli różnych narodowości (rasy, narody) są zdrowsze i bardziej utalentowane.

Oprócz tych zalet istnieją również problemy małżeństw między grupami etnicznymi:

 • zmiana "mentalności" i przestrzeni prawnej;
 • oddzielenie od krewnych;
 • rodzice, mężowie i żony często opierają się takim małżeństwom z powodu konserwatywnych poglądów;
 • utrata tradycji ich kraju i obowiązek podążania za nowymi tradycjami;
 • trudności komunikacyjne;
 • spory dotyczące rodzicielstwa;
 • niemożność zabrania dziecka z kraju w przypadku rozwodu.

Filmy o małżeństwach międzyrasowych

Temat "nieformalnych" twórców relacji uwielbia. Film o małżeństwach międzyrasowych jest zarówno dramatem, jak i komedią. Jasne obrazy odzwierciedlające małżeństwa między grupami etnicznymi:

 1. "Życie" amerykańskiego reżysera Jeffa Nicholsa. Tragiczny los Richarda i Mildred Loveing, skazany na więzienie za małżeństwa międzyrasowe.
 2. "Sayonara" - amerykański melodramat Joshua Logan, opublikowany w 1957 roku. Amerykańska armia, potępiająca małżeństwa między grupami etnicznymi, zakochuje się w japońskiej tancerce.
 3. "Mad Wedding" to francuska komedia Philippe'a de Chauvrona dotycząca interakcji międzykulturowych i międzykulturowych w rodzinie.

Gwiazdy międzyrasowe małżeństwa

Gwiazdy są także ludźmi, a także podlegają wpływom procesów globalizacyjnych. I miłość. Najbardziej znane małżeństwa między grupami etnicznymi:

 1. Nicolas Cage i Alice Kim.
 2. geneza małżeństw międzyrasowych
 3. David Bowie i Iman.
 4. problemy małżeństw międzyetnicznych
 5. John Lennon i Yoko Ono.
 6. słynne międzyetniczne małżeństwa
 7. Robert DeNiro i Grace Hightower.
 8. międzyrasowe małżeństwa celebrytów
 9. Bruce Lee i Linda Cadwell.
 10. choroby małżeństw międzyrasowych