Najprawdopodobniej nie wybrałeś takiego człowieka. Na początku po prostu pił. Zasadniczo możesz go polubić: jest wesoły, dowcipny, umie się kontrolować. Myślałeś, że zobaczysz go w ten sposób podczas wakacji: duszę towarzystwa, choć nie całkiem trzeźwą. Jednak po ślubie nie przestał rozkoszować się alkoholem. I wciąż był tak wesoły, dopóki nie zrozumiał, że już go tak nie lubisz. I jeszcze więcej - czuje, że jesteś gotowy, aby wybrać: albo ja, albo alkohol ...

Jak sytuacja rozwija się dalej?

Jeśli kochasz swojego męża, najprawdopodobniej próbujesz mu pomóc. Trzymasz broszury o niebezpieczeństwach związanych z alkoholem, a nawet wizytówki lekarzy, którzy obiecują poradzić sobie z problemem. Wydaje się jednak, że mąż ignoruje podpowiedzi i desperacko odmawia rozpoznania problemu. On się denerwuje i próbuje się w tajemnicy przed tobą napić. Możesz zacząć myśleć o tym, jak dostać rozwód od alkoholika, ponieważ życie z nim staje się nie do zniesienia. Może twój mąż staje się zazdrosny i może cię urazić. Jeśli przeżyjesz ten etap, najprawdopodobniej przyjdzie następny: poprosi cię o przebaczenie rano i obieca, że ​​nie pije. Być może obraz wydaje ci się zbyt ponury. Beznadziejne.

Oczywiście najprościej uciec od alkoholika, ale zastanówmy się, jak pozbyć się go w inny sposób. Rozwiązanie problemu pomocy alkoholiczki mężowi jest tematem dzisiejszego artykułu.

Uznanie odpowiedzialności

Zastanówmy się, dlaczego twój mąż pije. Tak, być może geny, być może sugerują prace, lub przyjaciele ... Często szukamy przyczyn w świecie zewnętrznym, ale w tym artykule sugerujemy wybór innego podejścia. Poszukaj przyczyny ... w sobie, oczywiście, nie chciałeś, aby twój mąż pił. Być może starała się być najlepszą żoną na świecie. I, oczywiście, nie jesteś winny. Nie oznacza to jednak, że nie możesz sam przyciągnąć alkoholika.

Jeśli mężczyzna nie chce znaleźć problemu i przyznać się do odpowiedzialności, nie powinieneś zastanawiać się, co robić i jak postępować z mężem alkoholowym. Walka powoduje, że tracisz siły i zostajesz zapomniany w nowej partii napojów. Bierz odpowiedzialność za siebie: nie za uzależnienie męża od alkoholu, ale za jego (męża) obecność w twoim życiu.

Odpowiedzialność nie równa się poczuciu winy

Uznanie odpowiedzialności nie oznacza, że ​​powinieneś winić siebie za to, co się stało. Mąż alkoholowy najczęściej jest dowodem, że kobieta nie kocha siebie. Nie lubi w globalnym sensie tego słowa, nie akceptuje. Powoduje podświadomą agresję.

Spójrz na swojego męża z innymi oczami.

Jeśli jesteś zdecydowany uratować rodzinę, ale nie wiesz, jak żyć z mężem, alkoholikiem, spróbuj przedstawić swoją chorobę w inny sposób. Jego dusza jest chora, a alkohol pomaga mu. Nie każde lekarstwo jest dobre. Jednak przed tobą wypowiedz inne sformułowanie: leczysz chorą duszę, a nie alkoholizm. Alkoholizm jest tylko konsekwencją. Zastanów się, jaki rodzaj stanu emocjonalnego twój mąż chce dostać, kiedy pije?

Być może w tym przypadku staje się duszą firmy? Czy brak mu uwagi? Odwaga? Upijając się, czy on jest czuły? Zastanów się, czy możesz podać mu stan emocjonalny, którego szuka bez alkoholu. Jeśli to konieczne, poproś o pomoc psychologa rodzinnego, który specjalizuje się w takich przypadkach.

Jak leczyć męża alkoholikiem? Daj mi miłość. Nie wybacza i nie akceptuje wszystkiego, ale miłość własną. Jeśli wystarczająco kochasz siebie i akceptujesz siebie, to ten człowiek nie ma miejsca w twoim życiu. Dlatego powinien zniknąć albo przedrostek "alkoholik", albo cały "alkoholik" już.

Jak pozbyć się alkoholu u męża?

Litość to jeden z najczęstszych powodów, dla których kobieta toleruje mężczyznę, który długo pozostawał bez miłości. Najprawdopodobniej mężczyzna wywrze presję na tę kwestię, ze łzami w oczach obiecując, że sytuacja się nie powtórzy. Jednakże, jeśli poprzednie rozmowy (z próbą odkrycia głębokiego powodu) nie doprowadziły do ​​niczego, a ty sam jesteś gotowy, aby zakończyć związek, potrzebna jest zdecydowana decyzja. Opuść poprawnie:

  • regularna rozmowa może sprawić, że twoje serce drży, więc lepiej spakować swoje rzeczy i wyjść z domu. Nie dręcz się myślami takimi, jakimi on jest, bez ciebie. Każdy jest odpowiedzialny za swoje życie;
  • Staraj się uprzedzić wspólnych znajomych, aby nie mówili ci o jego niepowodzeniach i prośbach o powrót. Pozostaw złe myśli ze swoim mężem;
  • udzielić rozwodu prawnikom. Staraj się utrzymywać komunikację z mężem do minimum;
  • jak uciec od alkoholowego męża
  • martw się o swoje bezpieczeństwo: chodź do przyjaciół, nie zostań sam. Zwłaszcza - jeśli w stanie pijanym mąż był skłonny do przemocy;
  • napełnij swoją głowę innymi myślami. Zapisz się na kurs języka obcego, tańca lub jogi. Ta ostatnia pozwoli ci się zrelaksować i puścić z sytuacji;
  • mieć dzieci. Dzieci mają problemy z alkoholikami i, być może, zużyłeś zbyt dużo energii na walkę, a nie na wychowanie rodzeństwa. Nie ignoruj ​​problemu, rozmawiaj z dziećmi, ale unikaj oskarżeń. Najlepiej szukać pomocy u specjalisty.