Forma relacji we współczesnym świecie nie różni się od tej sprzed dwóch wieków. Jedyną rzeczą jest to, że tylko ludzkie morale nabrały łagodniejszej formy ekspresji, podczas gdy człowiek może spokojnie, bez obawy o własne życie, być zwolennikiem wolnej miłości lub wierności wobec grobu.

Każdy naród od niepamiętnych czasów utworzył główne znane formy małżeństwo :

  • poligamia (poligamia);
  • monogamia (ojczyzna);
  • polandry (poliandria).

Tak więc monogamia to nic innego jak monogamia, rodzaj formy rodzinnej, związku małżeńskiego. Są to relacje, w których nie ma miejsca dla trzeciego. Przeciwieństwem tego terminu jest poligamia. W większości zwierząt - poligamiczne stworzenia.

Ważne jest, aby pamiętać, że monogamia ma swoje własne zasady. Tak więc zasada monogamii jest taka, że ​​legalne wiązanie węzła jest prawnie niemożliwe, dopóki jeden z partnerów nie jest zarejestrowanym małżeństwem. Zasada ta jest zawarta we wszystkich normach dotyczących kwestii małżeństwa we wszystkich państwach zachodnich.

Co oznacza monogamia?

Według badań historycznych monogamia pojawiła się później niż poligamia. Uważano, że w czasach starożytnych uważano to za całkiem normalne zjawisko, kiedy społeczeństwo ludzkie żyło zgodnie z prawem "Kogo chcesz, to i weź to". Ale to nie przyczyniło się do przetrwania rodziny. Dlatego po pewnym czasie powstała tak historyczna forma rodziny jak monogamia.

Dzięki niej zmniejszyła się liczba konfliktów kobiet między mężczyznami. Od strony ojca zaczęto żywo wyrażać troskę o jej potomków.

Z psychologicznego punktu widzenia monogamia daje ludziom możliwość zamanifestowania w sobie pragnienia uporządkowania. Zapewniło ono osobową część stabilności w świecie niepewności.

Czym jest monogamia u mężczyzn?

Wielu jest zainteresowanych pytaniem nie tylko o to, czym jest męska monogamia, ale o tym, czy w ogóle istnieje. Według badań statystycznych wśród przedstawicieli silniejszego seksu, około 45% mężczyzn wie, jak być wiernym swoim żonom.

Ostatnio w społeczeństwie pojawił się mit, że monogamia wśród mężczyzn jest fenomenem ze świata fantazji. Ale go tam nie było. W końcu prawie część mężczyzn na planecie czuje się całkiem zadowolona, ​​gdy kochają tylko jednego.

Warto zauważyć, że lekarze odkryli gen we krwi niektórych mężczyzn. Okazało się, że jest zdolny do biologicznego programowania osoby do komunikacji nie tylko z jedną kobietą, nawet pomimo obecności przyjaciela serca. Lekarze uważają, że nie wszyscy mężczyźni mogą być monogamiczni, ponieważ organizm przyzwyczaja się do feromonów. W takim przypadku zdrajca nie może się oprzeć, powiedzmy, przed ciałem swojej kochanki. Stopniowo przyzwyczaja się do niego, a seks już staje się czymś w rodzaju koktajlu energetycznego, z którego wynikają same korzyści zdrowotne.

Z punktu widzenia fizjologii i psychologii oszukiwanie jest przydatne dla mężczyzn. Ponieważ w takich momentach poprawia się aktywność serca i mózgu. Męska monogamia jest świadomym wyborem. Może być oparty zarówno na zasada monogamii przekonania moralne i strach. Na przykład strach przed zranieniem ukochanej osoby lub bezczynności w przypadku, gdy sekret staje się oczywisty.

Seksoologowie przeprowadzili ankietę na ten temat i stwierdzili, że około 10% mężczyzn nie zmienia swojego kochanka z powodu tego samego strachu, a pozostałe 35% - po prostu dlatego, że w młodym wieku "dużo pracowali". To ta ostatnia kategoria nie jest w stanie oprzeć się pokusie seksownych kobiet, ponieważ na małżonce znajdują tak długo wszystko, czego szukały u innych kobiet.

Bycie monogamicznym lub poligamicznym jest decyzją każdego. Ale zanim podejmiesz decyzje, musisz zważyć zalety i wady.