"Mężczyźni się zmieniają, bo z natury są poligamiczni" - takie stwierdzenie przypomina szaleństwo szaleńca i nic więcej. Po pierwsze, powiedzmy tym, którzy nie znają definicji tego terminu. Po drugie, oddzielmy pojęcia "poligamiczny" i "niewierność".

O mężczyznach i kobietach

Rozumowanie o ludziach poligamicznych powinno zaczynać się od znaczenia tego słowa. Przetłumaczone z greki, poligamia lub poligamiczny oznacza wiele małżeństw. Oznacza to, że jedna osoba ma wielu partnerów małżeńskich. W niektórych krajach Wschodu poligamia jest dozwolona do dziś. Dlatego w tym przypadku lepiej jest mówić o męskiej poligamii, co oznacza opiekę, wsparcie i pełną treść każdej z jego żony i wszystkich dzieci.

Podejście do kobiet jest inne. Uważa się, że dziewczyna z natury powinna dążyć do monogamii. No cóż, zacznijmy niszczyć istniejące stereotypy i wypełniaj wszystkie nasze "luki" w wiedzy.

"Zmieniłem się, ponieważ jestem naturalnie poligamiczny"

Tak więc mężczyzna obnosi swoją niewierność instynktem pozostawionym przez przodków. Tylko tutaj, w przeciwieństwie do przedstawicieli fauny, mężczyzna w większości przypadków uprawia seks dla przyjemności. Pragnienie pójścia "w lewo" nie wynika z chęci kontynuowania swojej rodziny. A poligamiczni ludzie nie mają z tym nic wspólnego. Przechodząc od definicji tej koncepcji, porównując ją z zachowaniem człowieka, widzimy, że nikt nie śpieszy się specjalnie, aby zadzwonić do każdej "pani serca". Czasami mężczyźni i jedna rodzina nie są w stanie, co powiedzieć o kilku. Musimy być ostrożni w swoich wypowiedziach i próbach usprawiedliwiania się.

Nie zapominajmy, że wciąż jesteśmy rozsądnymi ludźmi, obdarzonymi świadomością, sumieniem i moralnością. Pragnienie posiadania wielu partnerów, zdrada człowieka mówi o jego niezdolności do pozostania wiernym. Istnieją różne powody tego:

  • wiek Młody człowiek, z reguły, jest gorący i namiętny, dlatego poszukuje przygód miłosnych i przyjemności. Wraz z wiekiem apetyt seksualny może być nieco osłabiony;
  • cechy psychologiczne. Kompleks niższości, troska seksualna na tle możliwych zaburzeń psychicznych - wszystko to "zmusza" mężczyznę do posiadania wielu partnerów seksualnych. Dla niego jest to metoda autoafirmacji;
  • cechy fizjologiczne. Nadmiar męskich hormonów sugeruje czasami, że mężczyzna doświadcza stałego seksualnego głodu.

Powtarzająca się zmiana partnerów ze względu na specyfikę jednostki i cechy okoliczności, ale nie na naturę mężczyzny i kobiety.

Przy okazji, na pytanie kobiet. Wracając do naszej koncepcji, nie ma sensu mówić o poligamicznej naturze kobiet. Niewielu ludzi, którzy potrzebują kilku mężów, tutaj z jednym, który sobie poradzi.

Kobieta dąży do monogamii. Jest jednak bardzo odpowiedzialna za wybór "mężczyzny", godnego ojca dla swoich przyszłych dzieci. Przed małżeństwem może mieć wystarczającą liczbę partnerów. Ale w małżeństwie z zasady utrzymuje lojalność i oddanie mężowi.

poligamiczni mężczyźni

Dlaczego mężowie oszukują częściej niż żony? Co dziwne, powodem jest zdolność przystosowania się. W przypadku jakichkolwiek zmian w rodzinie, w związku z małżonkiem, kobieta jest łatwiejsza do wyposażenia niż mężczyzna. Złożoność dostosowywania się do nowych warunków popycha tych ostatnich do prostszego rozwiązania tego problemu - do zmiany warunków i okoliczności. Dlatego mężczyźni rodzą kochanki, drugie rodziny. Być może dostają to, czego im brakuje w domu.

Oczywiście takie podejście jest złe i prowadzi do ślepego zaułka. Zamiast "uciekać", musisz znaleźć siłę w sobie i budować relacje ze współmałżonkiem, przywrócić harmonię w domu.