Jedno z najczęściej dyskutowanych pytań przez cały czas dotyczy tego, czy istnieje przyjaźń między mężczyzną a kobietą. Zarówno piękne damy, jak i przedstawiciele silnej połowy ludzkości lubią o tym rozmawiać, a także ile łez zostało przelanych, próbując udowodnić ukochanej osobie, że przyjaciel z dzieciństwa jest tylko przyjacielem i niczym więcej. I z jakiegoś powodu nasza druga połowa często nieufnie deklaruje, że przyjaźń między mężczyzną a kobietą jest tak powszechna jak kwitnąca paproć. A więc możliwa jest przyjaźń mężczyzny i kobiety, czy też jest to inny mit, którego obalenie przyniesie tylko korzyść społeczeństwo? Zwróćmy się o radę do ekspertów od ludzkich dusz - psychologów.

Opinia psychologów

Psychologia przyjaźni między kobietami i mężczyznami jest poważnym tematem do refleksji, to tylko fakt, że naukowcy przez długi czas zastanawiają się nad tym problemem, a teraz mają możliwość udzielenia mniej lub bardziej jasnej odpowiedzi na pytanie, które nas interesuje: "Czy przyjaźń między mężczyzną a kobietą?" Eksperci odpowiadają nam, że taka przyjaźń jest możliwa, ale obie strony w takim związku realizują swoje cele. Najczęściej, świadomie lub nie, postrzegamy naszego przyjaciela jako partnera seksualnego, odroczonego "w rezerwie". Tak więc do pytania "dlaczego mężczyzna zaprzyjaźnia się z kobietą?", Psycholodzy najprawdopodobniej stwierdzą, że liczy on na nawiązanie romantycznej relacji, a nie na kontynuację bezinteresownej przyjaźni. Jednak panie są również bliskie w tym względzie przed przedstawicielami silnej połowy ludzkości. Możemy powiedzieć tyle, ile chcemy, aby przyjaciel był tylko przyjacielem, ale na pewno przynajmniej raz rozważano perspektywę przeniesienia stosunków na inny poziom. Jednak decyzja podjęta w wyniku tych refleksji określiła charakter naszych relacji na tym etapie. Ale to wcale nie znaczy, że bezinteresowna przyjaźń mężczyzny i kobiety jest niemożliwa, potwierdzają to przeprowadzane badania socjologiczne. I rzeczywiście, kto potrafi dokładnie odpowiedzieć na tak złożone pytanie, jeśli nie na samych ludzi, którzy byli w takich sytuacjach?

A jak naprawdę?

Przeprowadził badania opinii publicznej na temat przyjaźni mężczyzny i kobiety. Wyniki zasługują na uwagę, około 70% respondentów uważa, że ​​taka przyjaźń istnieje, a ponadto sami są szczęśliwym przykładem takiego związku. To interesujące, że mężczyźni w starszym wieku są nieco odradzani w takiej przyjaźni, a kobiety, wręcz przeciwnie, tylko w nią wierzą. Jednak przedstawiciele obu płci szczególnie cenią taki związek, ponieważ romans w końcu zamienia się w codzienność, z pasją w nawyk, a przyjaźń rozgrzewa nas bez zmian. Oczywiście, historia każdej pary jest indywidualna, ktoś udało się utrzymać przyjaźń po ukończeniu powieści, ktoś przeprowadził ją przez całe życie, a ktoś po pojawieniu się rodziny nie mógł kontynuować tak bliskiej komunikacji, ale wciąż pamięta ten czas najlepszych chwil w twoim życiu. A niektóre, zaczynając od przyjaźni, składają się teraz na szczęśliwe małżeństwo, pozostając jednak doskonałymi przyjaciółmi.

Nawiasem mówiąc, pytanie "dlaczego mężczyzna jest przyjazny z kobietą?" Doprowadziło rozmówców do lekkiego zakłopotania, ale po refleksji, przyczyny nadal się znajdowały. Często respondenci odpowiadali na to pytanie, dzieląc je na dwie części - początek związku i teraźniejszość. I wielu odpowiedziało, że na początku przyjaźni, chcieli zobaczyć swojego partnera jako kochanka. Ale z czasem Почему мужчина дружит с женщиной (czy pragnienie zostało zrealizowane, czy nie), ludzie doszli do przekonania, że ​​przyjaźń jest zjawiskiem rzadkim, dlatego warto ją docenić i zachować. I jest coś, co chroni przed własnymi błędami, a zwłaszcza przed opinią publiczną. Jest to jedno z największych zagrożeń, ponieważ ludzie często myślą: "Dlaczego ten człowiek jest zaprzyjaźniony z tą kobietą? Prawdopodobnie nie jest to przypadek, najprawdopodobniej są kochankami, a przyjaciele są wezwani do ukrywania się przed swoimi rodzinami. " Plotki przeciwko takiemu atakowi niełatwo się oprzeć, ale jest to możliwe. Więc jeśli wiesz z pierwszej ręki, że istnieje przyjaźń między mężczyzną a kobietą, możesz nazwać się szczęśliwą osobą i lekko, życzliwie, zazdrośnie.