Problem przemocy domowej najczęściej dotykają kobiety i dzieci. Z powodu swojej fizycznej słabości, ci ludzie muszą znosić bicie i upokorzenie. Warto jednak zauważyć, że człowiek zawsze ma wybór - znieść lub walczyć.

Przyczyny przemocy domowej tkwią w niezdrowej psychice tych, którzy pozwalają sobie na traktowanie członków rodziny w ten sposób. Odpowiednia i szanująca się osoba nigdy nie pozwoli sobie na zranienie i zranienie tych, których kocha i kocha.

Wiele zależy również od temperamentu człowieka, jego narodowości, przykładów z życia osobistego jego rodziców.

Przemoc domowa wobec kobiet i dzieci

Tyran i despot w obliczu męża lub ojca to prawdziwa tragedia dla rodziny. W końcu kobiety i dzieci potrzebujące pomocy cierpią, a ta ostatnia, czasem, nie ma gdzie czekać.

Dlaczego mężczyzna może spaść tak nisko? Początkowo miał zaburzenia psychiczne, które pojawiły się dopiero po pewnym momencie, lub te odchylenia zostały nabyte w miarę upływu czasu. W pewnych okolicznościach człowiek po prostu "zostawił rolkę": utratę pracy i statusu społecznego, ogromne zadłużenie pieniężne, jakąkolwiek formę uzależnienia - alkohol, narkotyki, hazard. Rozważenie, że kobieta sama prowokuje skandal i bicie, jest głupie i lekkomyślne. Chyba, że ​​cierpi na wyraźną formę masochizmu.

Powiedzenie "bije, znaczy, kocha" jest bardziej podobne do delirium szaleńca. Jaka może być miłość, gdy cała twarz i ciało są posiniaczone i posiniaczone? Nie, dziękuję ... Taka "miłość" jest niebezpieczna dla życia.

W odniesieniu do dzieci jest to po prostu nie do pomyślenia okrucieństwo. Bić dzieci, poniżać ich, zemsty na kobietach w ten sposób - takie działania powinny być karane, jeśli nie strzelaniem, to na pewno.

Ochrona kobiet przed przemocą domową musi przede wszystkim pochodzić od nich. Brzmi to trochę dziwnie, ale zobaczmy. Krewni nie zawsze mogą pomóc, jasne jest, że mają własne problemy. Możesz liczyć na "oficerów pokojowych" tylko wtedy, gdy twój współmałżonek nie jest "ważną osobą" i nie ma grubego portfela. W przeciwnym razie może po prostu kupić swoją niewinność.

Jak chronić się przed przemocą domową?

Odpowiedź jest oczywista: biegnij naprzód. Złożyć wniosek o rozwód, zabrać dzieci i uciec od takiego mężczyzny. Walcz do zwycięstwa. Przekazać badania lekarskie, skontaktować się z różnymi organizacjami w celu ochrony praw, napisać podania do męża na policję. Nie baw się iluzją, że się zmieni. Jeśli ucieknie się do systematycznej przemocy przeciwko tobie, nie przestanie. Nie dzieje się tak w przypadku, gdy dana osoba może zostać naprawiona, zrehabilitowana.

Nie poddawaj się. Jeśli to zrobisz, wtedy w jednym "pięknym" momencie po prostu stracisz życie. Znajdź siłę do walki. Pomyśl o dzieciach - jesteś matką i musisz je chronić. Najważniejsze, że musisz to zrobić. Być może potrzebujesz fizycznego treningu ciała, aby jakoś stanąć w obronie siebie. Ale trzeba dużo pracy z głową - ty Wykorzystywanie dzieci musi pozbyć się kompleksu ofiary. W przeciwnym razie nie narzekaj na los i nadal żyj swoim życiem, obrażając i bolejąc. Po prostu wiem, że to nie jest przejaw heroizmu.

Ofiary przemocy w rodzinie nie powinny tego tolerować. Zawsze masz okazję szukać pomocy u krewnych, przyjaciół, sąsiadów. Ludzie wokół, choć nie zawsze, potrafią okazać współczucie i zapewnić przynajmniej pomoc. Nie zamilknij na temat swojego problemu, należy go natychmiast rozwiązać. Uważaj i nie bój się niczego. To strach sprawia, że ​​jesteśmy niepełnosprawni, ponieważ gdy ograniczamy nasze możliwości, jest to przerażające.