Ten kraj słynie nie tylko ze swojej malowniczej przyrody, ale także z różnych rzeźb i posągów poświęconych ludziom, wydarzeniom, zwierzętom, transport i tak dalej Wybierasz się na wycieczkę do Norwegia Wielu turystów interesuje się informacjami o zabytkach, ich zdjęciami i opisami.

Rzeźby w Oslo

Stolica kraju słynie z niezwykłych rzeźb i pomników. Jest nawet park, w którym zbierane są liczne zabytki różnych przedmiotów. Najsłynniejsze rzeźby w Oslo są rozważane:

 1. Pomnik Roosevelta - poświęcony amerykańskiemu prezydentowi, położony na skarpie w pobliżu Nowego Ratusza. Wysokość pomnika sięga 3 metrów i jest wykonana z betonu.
 2. Памятник Рузвельту
 3. Pomnik Churchilla - jest ogromną postacią w postaci spacerowania Churchilla. Rzeźba jest zamontowana na marmurowym cokole o kształcie prostokąta i ma wysokość 2,5 m.
 4. Памятник Черчиллю
 5. Pomnik Peru Aabel - pomnik poświęcony narodowemu aktorowi kina i teatru. Posąg przedstawiony jest w formie postaci aktorskiej, osadzonej na kamiennej podstawie. Całkowita wysokość wynosi około 3 m.
 6. Памятник Перу Аабелю
 7. Pomnik Pertchatka znajduje się w centrum stolicy i stanowi fundament miasta, które niegdyś wskazał król Christian Four. Rzeźba z brązu jest otoczona małą fontanną.
 8. Памятник Перчатке
 9. Pomnik stałej zmiany - znajduje się w wodzie i jest również nazywany "rozkładaniem". Monumentalna rzeźba ma wysokość 16 mi wykonana jest z litych paneli ze szkła i stali nierdzewnej. Owija się wokół osi i pokazuje zmieniające się gatunki.
 10. Памятник постоянным переменам
 11. Statua "Moody Boy" jest najbardziej znaną rzeźbą w Oslo, położoną w parku Frogner. Wykonany jest z brązu, ma wysokość 83 cm i jest przedstawiony w postaci dziecka, które jest niezadowolone ze wszystkiego.
 12. Статуя Капризного мальчика
 13. Armaty Akershus - stara broń wojskowa znajdująca się w twierdzy o tej samej nazwie. Pistolety różnią się wyglądem i materiałem. Były używane w średniowiecznych bitwach skandynawskich, a także w czasie II wojny światowej i walkach o niepodległość Norwegii.
 14. Пушки Акерсхус
 15. Pomnik w kształcie chodzącego tygrysa znajduje się przy placu stacji i wita wszystkich gości stolicy. Rzeźba jest wykonana z metalu, a jej wymiary odpowiadają dorosłemu zwierzęciu.
 16. Памятник в виде гуляющего тигра
 17. Replika Moai - dokładna kopia kamiennych posągów starożytnych Indian, tylko wielokrotnie pomniejszona. Pomnik wykonany jest w postaci ludzkich głów z pniami, które są przycięte do talii i ma wysokość 3 m.
 18. Реплика Моаи
 19. Pomnik Vergelanda - poświęcony pisarzowi i pisarzowi, który żył w XIX wieku. Przy pomniku Henrik Arnold jest prezentowany do pełnej wysokości z długopisem i książką w dłoniach, ma porywający wyraz twarzy, który przyciąga uwagę turystów.
Памятник Вергеланду I, oczywiście, nie wolno nam zapominać o tym wspaniałym Park rzeźb Vigelanda - jedna z wizytówek Oslo.

Zabytki Norwegii, położone w regionach fiordów

W kraju najpopularniejszym kierunkiem wśród podróżnych jest region. fiordy . Najczęściej odwiedzanymi rzeźbami, które będą interesujące, są:

 1. Pomnik Haakona VII - poświęcony ukochanemu królowi Norwegii, który panował przez 52 lata. Posąg jest monarchą w mundurze o spokojnym i zdecydowanym wyglądzie.
 2. Памятник Хаакону VII
 3. Pomnik Edwarda Griega - poświęcony słynnemu kompozytorowi kraju i zainstalowany w Bergen. Pomnik znajduje się w pobliżu domu-muzeum autora, znanego jako Trollhaugen i wykonane z brązu w naturalnym rozwoju.
 4. Памятник Эдварду Григу
 5. Rzeźba Holberga - najsłynniejszy i jeden z najstarszych zabytków w Norwegii. Został założony w 1884 roku, wykonany z kamienia Burgundii i dedykowany znanemu dramatopisarzowi i pisarzowi Ludwigowi Holbergowi.
 6. Скульптура Хольберга
 7. Monument to Man - znajduje się w pobliżu wejścia do banku centralnego miasta Bergen . W pobliżu rzeźby widnieje napis z napisem, że nikt nie jest tym, co widzisz.
 8. Памятник Человеку
 9. Pomnik Amalii Scrum jest powieściopisarzem, który opowiedział o Norwegii. Jej prace wyróżniała odwaga i oryginalność, wiele z nich przetłumaczono na język rosyjski.
 10. Памятник Амалии Скрам
 11. Pomnik Ibsena poświęcony jest słynnemu klasyczkowi z XIX wieku, który założył "nowy dramat" w teatrze zachodnioeuropejskim. Posąg wykonany jest z kamienia Bourgogne i jest ustawiony w pobliżu tytułowego muzeum .
 12. Памятник Ибсену
 13. Pomnik Żeglarzy - przedstawia 12 żeglarzy walczących z morzem, tu także płaskorzeźby z działkami poświęconymi żegludze. Pomnik wykonany jest z brązu i ma 7 m wysokości.
 14. Памятник Морякам
 15. Pomnik Ole Bulla - poświęcony jest kompozytorowi i utrwala jego dzieło. Rzeźba to byk ze skrzypcami w dłoniach na stosie kamieni, a kobieta zainspirowana muzyką siedzi u jego stóp. Wokół stworzone sztuczne jezioro .
 16. Памятник Оле Буллу
 17. Splashing Boy - położony w centrum fontanny na jeziorze Lille Lungegordsvann. Ta brązowa rzeźba dziecka jest znana na całym świecie.
 18. Брызгающий мальчик
 19. Rzeźba Wiking - oryginalny pomnik, znajdujący się w Gudvangene, to Wiking na łodzi. Wykonany jest z lokalnego drzewa iglastego i polakierowany, a wysokość 3 m.
 20. Скульптура Викинг
 21. Pomnik Karola XIV Johana - króla szwedzkiego, słynnego ze swoich radykalnych poglądów. Rzeźba została wykonana według projektu Bryunolfa Bergslina w 1864 roku.
 22. Статуя Карлу XIV Юхану
 23. Pomnik Olava Trygvasona jest prawnukiem pierwszego króla Norwegii, rządzącego od 995 do 1000. Rzeźba jest w Trondheim na rynku i jest również zegarem słonecznym.
Статуя Олаву Трюггвасону

Niezwykłe zabytki Norwegii

W kraju znajduje się wiele oryginalnych i unikatowych rzeźb. Najbardziej znane z nich to:

 1. Pomnik Banana znajduje się w kulturalnym centrum imienia Sony Heni i powstał tam w 1952 roku. Wcześniej był symbolem bananowego skarbca.
 2. Памятник банану
 3. Pomnik klipu w Norwegii - symbolizuje jedność narodu. Klip był noszony podczas II wojny światowej zamiast inicjałów króla Haakona Siódmego. Gigantyczna rzeźba ma następujący napis: "Możesz pomieścić około 30 kartek. Trzymaj to. "
 4. Памятник Скрепке
 5. Pomnik Treske to pełnowymiarowa drewniana rzeźba poświęcona rybom, która jest głównym źródłem pożywienia i dochodów dla miejscowej ludności.
 6. Памятник Треске
 7. Pomnik "Miecze w kamieniu" - znajduje się w Stavanger w Norwegii. Symbolizuje pamięć zabitych w bitwie w 872 roku i ma nadzieję na pokój w przyszłości. Rzeźba składa się z jednego dużego i dwóch małych mieczy.
 8. Памятник Мечи в камне
 9. Statua Diabła jest dziełem norweskiego rzeźbiarza Per Unga. Pomnik wykonany jest z brązu, ma wysokość 2 mi jest rozwścieczonym diabłem, który uwodzi nową ofiarę.
 10. Скульптура Дьявола
 11. Fontanna z kurczaka to zabawna rzeźba popularna wśród turystów. Kompozycja wykonana jest z brązu i granitu i zawiera cokół, na szczycie którego znajdują się dwie kury i kogut.
 12. Куриный фонтан
 13. Monument of the Rose - jest masywną ludzką ręką o zaciśniętym kwiecie, wysokości około 4 m. Rzeźba "toruje sobie drogę" przez asfaltową ścieżkę i jest wykonana z metalu i betonu.
 14. Памятник Розе
 15. Pomnik Kixlanda to największe skandynawskie sanki na świecie w Tinset. Wysokość rzeźby wynosi 5,25 m, szerokość 3,72 m, a płozy 11,6 m.
Памятник Киксленду