Gdy przyszła mama przygotowuje się do porodu jej pierwszego dziecka, zawsze znajdzie się cerata na liście niezbędnych zakupów dla noworodka. Wcześniej w erze dopampersnuyu bez tego akcesorium nie było dość. Czy cerę jest teraz potrzebna? Nie jest tajemnicą, że ceramika w łóżeczku lub wózku jest potrzebna, aby chronić je przed różnego rodzaju niespodziankami dla dzieci. Jeśli planujesz używać jednorazowych pieluszek, to w pierwszych miesiącach możesz zrobić to bez ceraty w łóżeczku dziecięcym, używając jednorazowych pieluch do zmiany pieluchy i wanien dziecka. Dostępne są w różnych rozmiarach - od 60x50 cm do 60x120 cm, a po użyciu są po prostu wyrzucane. Gdy dziecko zaczyna się aktywnie toczyć, nadal trzeba zrobić bez dodatkowej ochrony materaca. Dziecko może rozpiąć rzep pieluchy, lub dziecko może przepełnić i pozwolić mu płynąć w nocy.

Rodzaje ceraty dla noworodków

Nie myśl, że ceratówka w łóżeczku dla noworodków to po prostu okropnie pachnąca, przewiewna pomarańczowa cerata z radzieckiej próbki. Nowoczesne ceraty są miłe dla oka w różnych kolorach i rozmiarach, są wykonane z PVC, cienkie oddychające, frotte i tkaniny, pikowane. Nie schładzają i nie drażnią skóry dziecka, szybko osiągają temperaturę ciała, są łatwe w użyciu, łatwe do szybkiego mycia i suszenia.

Trudno powiedzieć, która cerata jest lepsza dla noworodków. Kleenok w gospodarstwie domowym może mieć dwa lub trzy kawałki. Jedna z nich jest pożądana do pikowania - wypełniona porowatym materiałem, niewielkich rozmiarów (75x50 cm), z zaokrąglonymi krawędziami i całkowicie zmywalna. Ta cerata stanie się wiernym asystentem w różnych placówkach z dzieckiem - podczas wizyty, kliniki dziecięcej, o naturze. Pikowane ceraty sprawiają przyjemność zarówno matkom, jak i dzieciom. Są jasne, dobrze utrzymują swój kształt, nie marszczą się, a wszelkie zanieczyszczenia z nich łatwo usunąć zwykłą wodą i mydłem. Po prostu wytrzyj ceratę za pomocą mydlanej myjki i opłucz pod bieżącą wodą.

Niektóre ceraty należy zakupić dwustronnie. Taka cerata jest raczej wodoodporna. Jedna strona to poliuretan, a druga z przyjemnej dla ciała bawełny gładkiej lub frotte. Są wykonane przy użyciu nowoczesnych technologii, nie mają specyficznego zapachu gumy. Z jednej strony wpuszczają powietrze, które pozwala chronić Twój skarb przed pieluszkami i nie tworzy dodatkowego ogrzewania, gdy dom jest gorący, az drugiej strony - nie pomijaj płynu, który pomaga chronić twój materac przed wyciekami. Będą co najmniej dwie takie ceraty, ponieważ będą musiały być prane w przypadku zanieczyszczenia. Umyj ten cerę dziecko może być w pralce w temperaturze nie wyższej niż 60 stopni.

cerę dla niemowląt

Najwygodniejszą opcją ochrony łóżeczka dziecięcego będzie dwustronna cerata dziecięca na gumce lub materacu. Dzięki elastycznej taśmie nie zgniecie się i uniemożliwisz dziecku spanie i nie pozostawisz materaca bez zabezpieczenia. Takie ceraty o różnych rozmiarach są produkowane - zgodnie z wielkością materaca dziecięcego (100x70 cm, 120x60 cm, 190x90 cm). Ta cerata będzie najlepszym rozwiązaniem dla mobilnych dzieci, uratuje matkę przed koniecznością wstawania w nocy, aby zmienić łóżka. Powierzchnia Terry przyczynia się do tego, że wilgoć jest równomiernie pochłaniana, wydłuża żywotność poduszki materaca i pozwala na wielokrotne pranie w maszynie.

Różnorodność rozmiarów, kolorów i rodzajów pościeli dla łóżeczka i wózka pozwoli Ci dokonać najlepszego wyboru w zależności od potrzeb i możliwości twojego portfela.