Przygotowując się do narodzin dziecka, przyszli rodzice nie tylko dbają o swoje zdrowie i uczęszczają na różne kursy przedporodowe, ale przygotowują również mackę w proszku: łóżeczko, wózek, produkty pielęgnacyjne, pieluchy, ubrania i wiele innych. Bardzo ważną częścią garderoby są czapki dla noworodków, ponieważ to przez głowę dziecka, którego termoregulacja po urodzeniu nie jest jeszcze doskonała, następuje główny odpływ ciepła. W wielu szpitalach położniczych czepek nakłada się na głowę dziecka zaraz po urodzeniu, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o zakup nakrycia głowy przed narodzinami małego cudu.

Kryteria wyboru

Niezależnie od tego, jak mało ważny jest element ubioru, wydaje się nam kapelusz dla noworodka, jednak należy wziąć pod uwagę kilka zasad:

  • czapka powinna zawierać jak najmniej szwów wewnętrznych, aby uniknąć tarcia delikatnej skóry głowy dziecka, w szczególności należy ich unikać z tyłu;
  • nakrycie głowy powinno być wybrane z naturalnej oddychającej tkaniny, wysokiej jakości i miękkiej w dotyku;
  • Warto zwrócić uwagę na kapelusze w prostym stylu, nieobciążone niepotrzebnymi krawatami, kokardkami, guzikami i elastycznymi opaskami: przede wszystkim rodzice powinni pomyśleć o komforcie dziecka;
  • czapki zimowe dla noworodków powinny obejmować nie tylko czoło dziecka, ale także jego szyję, zawsze mając wygodne krawaty;
  • Kupując nakrycie głowy dla już narodzonego dziecka, zmierzyć jego głowę: odpowiedni rozmiar czapki dla noworodka zapewni mu komfort i wygodę.
Rodzaje kapeluszy i ich sezonowość

Warto zauważyć, że oprócz przestrzegania powyższych zasad, przy wyborze czapki na okruchy należy wziąć pod uwagę porę roku, w której dziecko ją założy. Latem można kupić kilka bawełnianych czapek, aw chłodne wieczory można używać polarowych czapek dla noworodków, które mogą być przydatne później, np. Pod kapturem lub cieplejszym nakryciem głowy w chłodne dni. Teraz w sklepach prezentowany jest duży asortyment czapek letnich bez pasków, są one bardzo wygodne, ponieważ dziecko nie wciera niczego w szyję. Ciepłe czapki dla noworodków, przeznaczone do noszenia na wiosnę i jesień, są zwykle wykonane z dzianin frotte lub dzianinowych. Ogólnie rzecz biorąc, w tym okresie dość trudno jest zdobyć nakrycie głowy: dziecko nie powinno być zimne ani gorące, więc lepiej jest przygotować kilka osób na każdą kaprys natury. Na przykład przy silnym wietrze dziecko będzie czuć się najwygodniej w kapeluszu dla noworodków z uszami. Tego rodzaju nakrycia głowy będą robić na zimę, ale powinny być zrobione z gęstszego i cieplejszego materiału. Jeśli wybierzesz czapkę na najzimniejszy okres czasu, zadbaj o to, aby w szczególnie wietrzną i śnieżną pogodę dziecko znalazło się w kapturze. czapki zimowe dla noworodków Wiele zimowych modeli czapek dla niemowląt ma polarową podszewkę, która niewątpliwie chroni dziecko przed zimnem, ale pamiętaj, że jest to materiał syntetyczny, który u niektórych dzieci może wywoływać alergie. W asortymencie sklepów znajdują się również czapki wykonane z naturalnego futra, które bardzo dobrze utrzymują termoregulację i zatrzymują ciepło, ich jedyny minus to raczej wysoka cena w porównaniu do innych nakryć głowy.

Na koniec chciałbym powiedzieć, że każda matka musi sama zdecydować, jakie nakrycie głowy kupić dla dziecka, najważniejsze jest dbanie o jego komfort. Nie warto gonić za modą i robić z niej "lalkę", będziesz miał na to wystarczająco dużo czasu, ale teraz bezpieczeństwo, funkcjonalność i wygoda nakrycia głowy są ważniejsze dla dziecka.