Jak wiecie, "dzieci innych ludzi szybko rosną", ale nawet ich własne nie rosną wolniej. Nie masz czasu, żeby się rozejrzeć, ale zamiast ślicznej różowożarnej dziewczynki, dwumetrowy, brodaty wujek błąka się po mieszkaniu. Niestety ludzka pamięć nie jest trwała. Aby zachować pamięć o każdym etapie życia dziecka, nie należy lenić się, aby zorganizować sesje zdjęciowe.

Wcześniej, aby zrobić dobre zdjęcie, trzeba było iść do studia fotograficznego. Teraz ogromna liczba fotografów, którzy zgadzają się przyjść do domu lub zorganizować sesję fotograficzną dzieci na ulicy. Jeśli istnieje taka potrzeba, nowoczesna technologia pozwala na samodzielne wykonywanie wysokiej jakości zdjęć bez przyciągania nieznajomych. Niezależnie od tego, czy studio będzie sesją zdjęciową dla dzieci, czy miejscem zamieszkania - wybór należy do Ciebie. Pomyślmy lepiej o pomysłach na sesje zdjęciowe dla dzieci.

Pozy dla sesji zdjęciowych dzieci

Nie jest tajemnicą, że dzieci mają własne wyobrażenie o tym, jak powinna wyglądać sesja fotograficzna. Bardzo często opinia ta nie pokrywa się z opinią rodziców. Aby zdjęcia nie były "wymuszane", aby zapewnić ich bezpośredniość, niech dziecko sam wybierze pozy dla sesji fotograficznej. Jedyną zasadą jest to, że lepiej jest robić zdjęcia na poziomie oczu dzieci.

 • Wygląda bardzo ładnie, gdy dziecko leży na brzuchu, z głową na skrzyżowanych ramionach lub opierając policzek dłonią;
 • dziecko można położyć na sofie, a pieluchę lub prześcieradło można ułożyć na wierzchu, tak że wyjmuje spod nich;
 • ładny i naturalny będzie wyglądał jak dziecko w uścisku ze swoim ulubionym króliczkiem lub niedźwiedziem;
 • bezpieczną opcją jest dać dziecku nową jasną książkę lub przedmioty, które nie są dostępne dla niego w życiu codziennym - telefon, kosmetyczka matki, parasolka, koraliki babki, kule nici, przybory kuchenne. Zafascynowani ich nauką, dziecko da ci możliwość zrobienia wielu jasnych i interesujących zdjęć.

Sesja zdjęciowa małych dzieci

Czas na sesje zdjęciowe noworodków nie powinien przekraczać jednej godziny. Rozsądnie jest zorganizować strzelanie, gdy dziecko będzie spać spokojnie po karmieniu. Aby stworzyć uroczą i podkreślającą kruchość zdjęcia dziecka, niewiele będzie potrzebować - kilka uroczych dzianych czapek, duża zabawka, współmierna do wielkości dziecka. Powtarzając po jakimś czasie takie zdjęcie, otrzymujesz jasny obraz tego, jak szybko dziecko rośnie.

Photoshoot dzieci na ulicy

Nie ma znaczenia, o której porze roku zorganizować sesję zdjęciową dzieci na ulicy - a jasny letni dzień i ciepłe wiosenne słońce z pączkami kwitnącymi na drzewach, deszczem lub jaskrawymi karmazynowymi jesiennymi drzewami z obsypanymi liśćmi - wszystko to daje nieograniczone możliwości wyobraźni. Możesz zrobić zdjęcie, jak dzieciak entuzjastycznie zagłębia się w piasek, śmieje się, startuje na huśtawce, atakuje inne miasto, rzeźbi bałwana, jest posypany jesiennymi liśćmi. Jako akcesoria do sesji zdjęciowych dzieci, weź kilka zabawek, balonów, baniek mydlanych i jasnych zdjęć.

Zimowa sesja zdjęciowa dzieci w tym zakresie daje ogromne możliwości fantazji - zrób kilka bałwanów dla całej rodziny i zrób zdjęcie obok nich, graj w śnieżki, leżeć w śniegu - zdjęcia wyjdą żywe i spontaniczne.

Sesja kostiumowa dla dzieci

Dzieci bardzo lubią zmieniać ubrania i próbować nowych zdjęć. Nie jest konieczne, aby kupić lub wynająć kostiumy wiewiórczych króliczków, anioły. Podejdź do tego z fikcją - buty matki, błyskotliwy strój i czapkę - a teraz twoje dziecko jest już na obrazie świeckiej kobiety. Nic z tych strojów nie ma takiego rozmiaru - tylko podkreśli grę i bezpośredniość. Niech chłopak spróbuje remisu ojca - a teraz przyszły główny menedżer już będzie pracował.

Pomysły na sesje zdjęciowe dla dzieci:

 • Mistrz wszystkich zawodów (atrybuty: hełm budowlany, zestaw narzędzi, jest ciekawszy w przypadku dorosłych).
 • Nasz lekarz (atrybuty: czapka lekarza, suknia, lalki-pacjenci: strzykawka (może być słodycze), tuba do słuchania itp.).
 • Muzyk (atrybuty: wszelkie muzyczne instrumenty: możesz zrobić obraz rockera lub wybrać klasyczną wersję).
 • Cukiernik (cechy: czapka, fartu, naczynia, mąka).
 • Komputerowy geniusz (atrybuty: laptopy-komputery, sprzęt biurowy).
 • Anioł (atrybuty: skrzydła, białe płótno na chmurę, strzałki łuku).
 • Malarz domowy (atrybuty: farby palcowe, szerokie pędzle, arkusze papieru do rysowania i ubrania, z którymi nie powinno się brudzić).

To bardzo dobrze, jeśli rodzice ubrani w odpowiedni styl biorą udział w sesji zdjęciowej.

pomysły na sesje fotograficzne dla dzieci 1pomysły na sesje zdjęciowe dzieci 2pomysły na sesje zdjęciowe dzieci 3
pomysły na sesje zdjęciowe dla dzieci 7pomysły na sesje zdjęciowe dla dzieci 8pomysły na sesje zdjęciowe dzieci 9
pomysły na sesje zdjęciowe dla dzieci 4pomysły na sesje zdjęciowe dla dzieci 5pomysły na sesje zdjęciowe dla dzieci