Desitin - maść lub krem ​​do użytku zewnętrznego, który ma działanie przeciwzapalne, antyseptyczne, adsorbujące, osuszające i ochronne. Narzędzie nie ma ograniczeń wiekowych dotyczących aplikacji i może być stosowane do zapobiegania i leczenia problemów skórnych nawet u noworodków.

Skład desitina:

 • Tlenek cynku jest środkiem przeciwzapalnym i antyseptycznym o wysokiej zdolności wchłaniania, koi i suszy skórę;
 • olej z wątroby dorsza - ze względu na wysoką zawartość witamin A i D przyczynia się do szybkiego odzyskiwania komórek skóry;
 • talk - zapobiega pojawianiu się pieluszek i zadrapań;
 • bezwodna lanolina i biała wazelina - zmiękczają skórę i przykrywają ją folią ochronną, chroniąc przed podrażniającym działaniem czynników zewnętrznych;
 • hydroksyanizol - zaróbka, przeciwutleniacz i środek konserwujący;
 • metyloparaben - antyseptyczny i konserwujący;
 • olej smakowy;
 • woda.

Desitin - wskazania do stosowania

Desitin jest uniwersalnym lekiem: maścią dla niemowląt lub kremem kosmetycznym i kosmetykiem dla dorosłych. Ze względu na to, że jego składniki nie przenikają do krwi i nie działają ogólnoustrojowo na organizm ludzki, Desitin może być stosowany u noworodków od pierwszych dni życia. Z tego samego powodu wyklucza się przedawkowanie leku. Podobnie jak w przypadku każdego kremu cynkowego, desitiynę można stosować jako krem ​​pod pieluszką. Zgodnie z instrukcją użytkowania, desitin jest przeznaczony do zapobiegania i leczenia pieluchowego zapalenia skóry u niemowląt, a także do gojenia się lekkich zmian skórnych: drobnych oparzeń, zadrapań, skaleczeń, otarć, oparzeń słonecznych. Desytin jest wskazany do stosowania i znacznie ułatwia stan pacjentów, także z zaostrzeniem wyprysku, owrzodzeń, odleżyn, streptodermii i niektórych rodzajów porostów. Niektórzy zalecają stosowanie desydyny do skazy, ale ważne jest, aby zrozumieć, że pomaga ona jedynie usunąć zewnętrzne objawy: swędzenie i zaczerwienienie skóry. Diateza jest jednak bardziej złożoną, ogólnoustrojową chorobą i należy ją leczyć przede wszystkim od wewnątrz, aw tym przypadku wszelkie maści i kremy są jedynie środkami pomocniczymi.

Jak stosować desitin?

Zapobieganie pieluszkowemu zapaleniu skóry: fałdy skórne dziecka są leczone maścią lub kremem na noc przed założeniem pieluszki i pieluszki. Produkt należy zawsze nakładać na czystą, wysuszoną skórę.

W leczeniu pieluszkowego zapalenia skóry: krem ​​lub maść nakłada się na dotkniętą skórę 3 razy dziennie lub częściej przy zmianie pieluszek lub pieluszek. Podczas kąpieli powietrznych desitin nie jest zalecany do nakładania na skórę, ponieważ tworzona przez nią folia ochronna zapobiega przenikaniu tlenu do komórek skóry lub, mówiąc prosto, nie pozwala skórze "oddychać".

W leczeniu zmian skórnych (oparzenia, zadrapania itp.): Nałóż cienką warstwę kremu lub maści na dotkniętą skórę. Jeśli to konieczne i dla większej wydajności, można zastosować bandaż z gazy. Desitin może być stosowany w leczeniu jedynie powierzchownych i niezainfekowanych zmian skórnych.

krem z wysypki pieluszkowej

Desitin jest dostępny w aptekach bez recepty, nie wchodzi w interakcje z innymi lekami, nie ma niebezpieczeństwa przedawkowania. Opinie na temat desityny są w większości dobre, tylko specyficzny zapach oleju z wątroby dorsza jest czasami wymieniany jako minus.

Kiedy nie można zastosować desytyny?
 • desitin nie stosuje się w przypadku infekcji rany lub zmian na powierzchni krostkowej;
 • desitin jest przeciwwskazany w przypadkach indywidualnej nietolerancji jej składników;
 • Należy zaprzestać stosowania desytiny w przypadku wystąpienia działań niepożądanych: swędzenia, wysypki, przekrwienia.