Taka przydatna rzecz jak krzesełko ze stołem , dzisiaj jest obecny w prawie każdym domu, w którym jest małe dziecko. Nowoczesny przemysł dla dzieci oferuje nam szeroką gamę modeli: wysokie i niskie, przenośne i podwieszane, drewniane i plastikowe, mono i wielofunkcyjne itp. Szczególną uwagę należy zwrócić na krzesła przekształcalne, w szczególności te, które są ustawione na niskim krześle i stole (biurku). Taki produkt jest często nazywany krzesełkiem lub po prostu stołem do karmienia.

Zalety i wady stołów żywieniowych

Niewątpliwą zaletą stołów do karmienia dzieci jest długi okres użytkowania. Takie rzeczy mogą z powodzeniem służyć dziecku od 6 miesięcy do 6 lat. Możliwość długotrwałej pracy została osiągnięta dzięki wielofunkcyjności produktu. Po złożeniu idealnie nadaje się do karmienia dziecka do dwóch lat. Starsze dziecko może wykorzystać taki stół w formie rozwiniętej jako stół jadalny, a także biurko do rysowania, czytania lub gry planszowe.

Przekształcanie tabel zwykle mają zdejmowany blat, dzięki któremu dorosłe dziecko może jeść z dorosłymi przy jednym dużym stole.

Drewniany stół do karmienia jest zwykle tańszy niż plastik, a przy jego zakupie można również zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Tabele żywienia dzieci mają pewne wady. Być może najważniejszym z nich jest to, że są raczej ciężkie i często ogólnie. W małym mieszkaniu taki produkt zajmie zbyt wiele cennego miejsca. Ponadto zakup powinien uwzględniać fakt, że drewniany stół do karmienia dziecka jest cięższy niż plastik.

Należy również zwrócić uwagę na niuanse, które w modelach typu stół-krzesło nie regulują wysokości nóg iz reguły nie są pochylone. W drewnianych stołach do karmienia często nie ma pasów bezpieczeństwa (ale między nogami dziecka znajduje się stoper, który chroni dziecko przed wysunięciem spod blatu stołu). To sprawia, że ​​nie nadają się one do tych małych wierceń, które potrafią się czołgać nawet spod pasów pięciopunktowych.

Jak wybrać stół do karmienia?

Z szerokiej gamy dostępnych obecnie krzeseł i stołów do karmienia dziecka, trudno jest wybrać taki, który idealnie pasowałby do wymaganych żądań. Kupując stół do zasilania typu transformatora, należy wziąć pod uwagę następujące niuanse:

  1. Pomyśl o wyborze materiału produktu. Stolik dziecięcy wykonany jest z tworzywa sztucznego i drewna (olcha, lipa, buk, klon). Drewniane - przyjazne dla środowiska, piękne i trwałe wzory, ale jednocześnie są mniej funkcjonalne, dość ciężkie i ogólnie. Plastik - lekki, wygodny i wszechstronny.
  2. Dobrze jest, gdy zdejmowane pasy bezpieczeństwa (trzypunktowe lub lepsze, pięciopunktowe) są przymocowane do wysokiego krzesełka, aby uchronić dziecko przed upadkiem, a pomiędzy blatem a siedziskiem znajdzie się specjalny element chroniący dziecko przed zsunięciem od dołu.
  3. Zwróć uwagę na podstawkę (tabletop), powinna być umiarkowanie szeroka i wygodna, lepiej, jeśli jest zdejmowana.
  4. Spójrz na tapicerkę stołu do karmienia, powinna być dobrze oczyszczona. Pierwsze próby dziecka, aby nauczyć się jeść samodzielnie, często powodują konieczność mycia nie tylko stołu, ale i całej kuchni.
  5. Sprawdź stabilność produktu, sprawdź, czy się nie porusza.
  6. Zwróć uwagę na wagę produktu.
  7. stół do karmienia

Aby zaoszczędzić budżet rodzinny, możesz przygotować stolik do karmienia własnymi rękami. Dla osoby, która ma wiedzę w stolarstwie, która wie, jak używać młotka, piły i elektronarzędzi, zadanie to nie będzie trudne.

Stół dla dzieci do karmienia, oczywiście, bardzo przydatna i niezbędna rzecz. Doskonale radzi sobie z jego bezpośrednim celem, którego istotą jest ułatwienie procesu karmienia dziecka. Ponadto stolik do karmienia typu transformatorowego może być z łatwością używany jako stół do nauki, stół do rysowania, stół do gry itp.