Niemal wszystkie dzieci w pierwszych 3-4 miesiącach życia cierpią na kolki - bóle brzucha spowodowane zwiększonym tworzeniem się gazów. Nawet nasze prababcie znały jeden ze skutecznych środków, który prawie zawsze pomaga noworodkom - napar z nasion kopru.

Do przygotowania wywar z kopru włoskiego dla noworodków użyj nasion tzw. Kopru farmaceutycznego - koper włoski . W postaci gotowej można ją kupić w aptekach specjalizujących się w przygotowywaniu leków (sprzedaje się 0,05% roztworu olejku eterycznego) i zrobić w domu.

Farmaceutyczny koperek jest również częścią wielu produktów dla noworodków, na przykład Bebikalm i suchej herbaty Plantex .

Jak zaparzyć nasiona kopru noworodka?

  1. Szybki sposób. Łyżeczka nasion kopru wylała 200 ml wrzącej wody. Zamknij pokrywkę i pozwól jej parzyć przez 50-60 minut.
  2. Drugą metodą jest przygotowanie wody kopanej w łaźni wodnej. Nasiona przelane szklanką gorącej wody są przechowywane w łaźni wodnej przez około 30 minut, a następnie dodawane do pierwotnej objętości.

Uzyskany przez którąkolwiek z opcji, wywar nasion jest filtrowany przez gazę lub sitko.

Napar z nasion kopru dla noworodków jest dozwolony już od pierwszych 2 tygodni życia. Jeśli koperek nie odmawia pod ręką, możesz użyć nasion pachnących koperkiem, ale mają one mniejszy efekt spazmolityczny.

Zasady otrzymywania wywar z noworodków z nasion kopru

Dla widocznego efektu koperek woda powinna być podawana dziecku 3-4 razy dziennie przez 30 minut przed rozpoczęciem karmienia. Jeśli dziecko nie lubi smaku bulionu, możesz spróbować wymieszać trochę kopru z mlekiem matki lub mlekiem matki. Po przyjęciu infuzji bolesność brzucha powinna minąć w ciągu 15 minut.

Aby uniknąć pojawienia się alergii u noworodków na nasiona kopru, odbiór bulionu powinien zaczynać się od 1-2 łyżek dziennie, uważnie obserwując reakcję dziecka, a następnie stopniowo zwiększać dawkę.