Kaszel i kolka - to dwa najczęstsze powody odniesienia się do pediatry. Problemy te najczęściej nie dają odpocząć dziecku i rodzicom. Tymczasem bardzo często nie są tak trudne do rozwiązania, jak się wydaje. W tym artykule będziemy rozmawiać o tym, jak pozbyć się dziecka kolki, a także wymienić niektóre leki na kolkę u niemowląt.

Co pomoże kolce noworodkowi?

Najpopularniejszym lekarstwem na kolkę dla noworodków jest woda koperkowa. Taką wodą jest rozcieńczony bulion kopru włoskiego (koperek farmacji). Pomocna jest także herbata rumiankowa. Ciepłe herbaty ziołowe należy podawać rano, najlepiej na pusty żołądek, w 20-30 ml.

Możesz również robić ziołowe kąpiele - z miętą, melisą, motherwort. Wszystkie te zioła działają kojąco. Po prostu przygotuj herbatę zgodnie z instrukcją pakowania i dodaj ją do kąpieli dziecka podczas kąpieli.

Ale zanim zaczniesz kąpać się lub dać okruchy krople dla noworodków z kolki, spróbuj zastosować efekt fizyczny - inscenizacja "po" po karmieniu, specjalnych pozach, masażu i gimnastyki. Ich skuteczność jest tak wysoka, że ​​bardzo często tylko one wystarczą, aby pozbyć się kolki.

Po karmieniu dziecka, zajmuje to trochę czasu (tak długo, jak trwało karmienie), aby utrzymać go w pionie - "kolumnę" - pomoże to dziecku zaczerpnąć powietrza, które mógłby przypadkowo połknąć podczas jedzenia. Następnie połóż dziecko na brzuszku, zginając kolana. W tej pozycji wydzielają się nie tylko gazy jelitowe, ale także trening mięśni brzucha, pleców i karku.

Bardzo pomaga przy masażu kolki - okrągłe głaskanie z opuszkami palców wokół pępka (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) z lekkim naciśnięciem.

Teraz wiesz, co pomaga na kolkę, ale równie ważne jest wiedzieć, w jaki sposób można zapobiec występowaniu kolki u dziecka. Środki kolki dla noworodków:

Wszystkie leki (krople dla noworodków) łagodzą ból kolki, ale nie są zbyt skuteczne w profilaktyce, dlatego nie należy zapobiegać zaburzeniom jelitowym za pomocą leków, ale w inny sposób.

Zapobiegać kolce

Główną miarą prewencji kolki jest sytuacja psychiczna w rodzinie i nastrój matki. Niepokój, nerwowość matki przekazywana jest dziecku dosłownie z mlekiem, powodując szereg problemów - od bezsenności i płaczu, po kolkę i zaparcia. Pierwszą rzeczą, którą należy środek kolki dla noworodków sprawić rodzicom - zapewnić pozytywną postawę moralną w rodzinie.

Następnie należy zwrócić uwagę na odżywianie karmiących matek. Nie jest tajemnicą, że podczas karmienia piersią kobieta powinna stosować specjalną dietę - wykluczyć smażone, ostre, czosnek, przyprawy, świeże warzywa i owoce, owoce cytrusowe, czekoladę, napoje gazowane, majonez, słodycze, słodycze, ograniczyć pożywienie, które może powodować wzdęcia - kapusta , rośliny strączkowe, kukurydza, mleko, dlatego zaleca się prowadzenie zdrowego stylu życia, prawidłowe odżywianie, dużo ruchu, wystarczającą ilość snu i częste przebywanie na świeżym powietrzu. Właściwa codzienna rutyna przyniesie korzyści każdemu członkowi rodziny.