Ustalenie prawidłowej diagnozy dla niemowlęcia, a zwłaszcza dla noworodka, jest bardzo trudnym zadaniem, które muszą rozwiązać tylko lekarze. Szczególną uwagę należy zwrócić na naruszenia związane z pracą centralnego układu nerwowego dziecka. Obecnie u wielu noworodków zdiagnozowano zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe kilka dni po urodzeniu. Jeśli dziecko to drażni przez długi czas, rezultatem może być wodogłowie, a także ekspansja płynnych jam mózgu. Logicznie, to rozszerzenie może nastąpić wyłącznie poprzez zmniejszenie masy substancji mózgowej. Takie procesy dotyczące zdrowia dziecka mogą mieć jedynie negatywny wpływ. Ponadto mózg niemowlęcia nie jest jeszcze w pełni ukształtowany, a nieustanny nacisk powoduje upośledzenie umysłowe.

Pierwszą osobą, która powinna zwrócić uwagę na odchylenia w rozwoju noworodka, powinna być matka. Zmiany patologiczne są dość zauważalne, więc rodzice, jeśli istnieją, powinni być zaniepokojeni i natychmiast skontaktować się ze specjalistami. Z najbardziej uderzających objawów warto zauważyć szybki wzrost objętości głowy, odmowę picia, uprowadzenie źrenicy w dół, zeza, okresowe wymioty, niedomykalność, zaburzenia snu i wystawanie sprężyny. Takie dzieci często charakteryzują się zwiększoną pobudliwością.

Co robić i jak leczyć?

Pierwszą rzeczą, którą lekarz zaleci rodzicom po pierwszym leczeniu, jest zbadanie dziecka za pomocą dodatkowych metod. Dzieci poniżej 1 roku życia są przepisywane ultrasonograficzne skanowanie czaszki, ponieważ wiosna nadal nie jest całkowicie zarośnięta.

Potwierdzając diagnozę noworodkom przepisuje się specjalne leki - diuretyki. Ich zasięg jest dziś szeroki. Z biegiem lat, cynaryzyna dla noworodków okazała się skutecznym lekiem. Częste wskazania do stosowania cynaryzyny u dzieci poniżej pierwszego roku życia opierają się na fakcie, że są przypadki, gdy czas jest cenny. W adnotacji do cynaryzyny, przeciwwskazania są wyraźnie oznaczone - nie można go przepisać przed ukończeniem piątego roku życia. Jednak doświadczeni lekarze wiedzą, jak podawać cynaryzynę niemowlętom iw jakich dawkach. Dawkowanie cynaryzyny dziecku przepisywane jest ściśle indywidualnie i tylko w tych przypadkach, gdy korzyści z leczenia przewyższają ryzyko dla zdrowia dziecka. Lekarze zawsze aktywnie nalegali na konieczność pilnego leczenia niemowląt, ponieważ pomaga to w zapobieganiu nieodwracalnym uszkodzeniom ośrodkowego układu nerwowego. Ponadto działania niepożądane cynaryzyny są minimalne. Skład cinnarizine obejmuje substancje, które poprawiają odżywianie i krążenie krwi w mózgu, lek działa uspokajająco.

cinnarizine dla dzieci do roku

O tym, jak długo brać cynaryzynę, po prostu nie mogę powiedzieć. Leczenie może trwać od trzech tygodni do kilku miesięcy, pod warunkiem ciągłego stosowania leku.

Dodatek do ogólnego leczenia

Aby zwiększyć skuteczność leczenia, wraz z cynaryzyną, zaleca się ćwiczenie pływania z dzieckiem. Pomaga uchronić dziecko przed nadmiernym napięciem mięśni. Ponadto napięcie mięśniowe wzrasta wraz z niedociśnieniem mięśni. Dobre wyniki osiągają również ćwiczenia terapeutyczne, które należy wykonywać codziennie.

Leczenie farmakologiczne w połączeniu z dodatkowym wysiłkiem fizycznym pomoże w normalizacji pracy centralnego układu nerwowego dziecka. Po kilku miesiącach rodzice zauważą już pozytywne zmiany.