Gripferon jest przeciwwirusowym lekiem immunomodulującym. Jest stosowany do różnych postaci grypy, ARVI i przeziębienia. Jest również zalecany do profilaktyki sezonowej i podczas epidemii, odpowiedni do profilaktyki w sytuacjach nagłych (bliski, regularny kontakt z pacjentami). Już następnego dnia podawania znacznie zmniejsza się liczba wirusów w ciele, a zatem zmniejsza się stopień infekcji innych.

Skład Gripferonu

Lek opiera się na interferonie (białku w ludzkim organizmie, które zwalcza wirusy) i jego rozpuszczalnikach stabilizujących.

Grippferon Dawkowanie

 • dzieci od urodzenia do jednego roku życia, jedna kropla w każdym nosowym przejściu do pięciu razy dziennie;
 • jeden do trzech lat, dwie krople cztery razy dziennie;
 • od trzech do czternastu lat - dwie krople pięć razy dziennie;
 • dorośli i dzieci powyżej czternastego roku życia - trzy krople sześć razy dziennie
 • kobiet w ciąży i matek karmiących do stosowania w zależności od wieku;
 • w przypadku profilaktyki doraźnej standardowa dawka jest podawana dwa razy dziennie;
 • w okresie epidemii pojedyncza dawka w zależności od wieku raz dziennie, najlepiej rano.

Zaleca się masować nozdrza przez około minutę ruchami masującymi w celu lepszego rozprowadzenia leku.

Grippferon - przeciwwskazania

Możliwe indywidualne alergie na grypę (składnik). Jeśli wystąpią wysypki lub inne nietypowe reakcje, należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Grippferon dla noworodków

Istnieją dwie formy uwolnienia grypy u niemowląt:

 1. Krople Gripferronu dla dzieci.
 2. Świece Grippferon dla dzieci.

Krople stosuje się zgodnie z dawką wieku i celami leczenia (profilaktyka, wzmocnienie odporności, terapia przeciwwirusowa lub przeciwdrobnoustrojowa).

 1. Świece dla dzieci od urodzenia do jednego roku podaje się dwa razy dziennie co dwanaście godzin, co najmniej przez pięć dni.
 2. Dzieci starsze niż rok - trzy świece dziennie, co osiem godzin.

Ale dokładniejsze dozowanie, w jaki sposób wziąć influferon, będzie w stanie obliczyć pediatrę według wagi i wzrostu dziecka.

Jak często i jak długo można stosować grypę?

Leczenie tym lekiem trwa 5 do 7 dni. Zapobieganie jest konieczne w całym okresie epidemii, w nagłych wypadkach - od trzech do pięciu dni.

Lek ten nie uzależnia, ale aby uniknąć przeciążania organizmu interferonem, należy zachować przerwę między przebiegiem leczenia i profilaktyki.

Lek był przedmiotem badań klinicznych w Rosji i na Ukrainie. Wszystkie testy dały pozytywny wynik, a najkorzystniejszym rezultatem są pierwsze objawy grypy i przeziębienia. Wynika to z faktu, że jego zastosowanie w jamie nosowej zabija wszystkie wirusy i bakterie wchodzące do organizmu.

Działa na większość szczepów grypy, w tym ptaków i świń.

Doskonale łagodzi objawy przeziębienia - kaszel, katar, ból głowy, ucho i ból gardła. Zapobiega komplikacjom krople na grypę dla dzieci (zapalenie płuc, ostre zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc i wiele innych).

Warunki przechowywania

Flupferon jest wytwarzany w sterylnej fiolce. Wydrukowany produkt może być używany nie dłużej niż trzydzieści dni, po zakończeniu okresu przechowywania, jego odbiór jest zabroniony.

Interakcje z innymi lekami

Flupferon nie jest zalecany równolegle z kroplami środka zwężającego naczynia krwionośne, może prowadzić do wysychania błony śluzowej nosa. Dopuszczalne jest wzajemne traktowanie z innymi lekami, takimi jak leki przeciwgorączkowe.