Czy podawać wodę noworodkom podczas karmienia piersią Po ustaleniu laktacji matki często nie wiedzą, czy podawać wodę noworodkom karmionym piersią. W końcu w tym okresie dziecko przystosowuje się do życia poza łonem matki, a wszelkie małe rzeczy mogą powodować problemy zdrowotne.

Dlaczego lepiej nie podawać wody noworodkowi?

W mleku wyprodukowanym w kobiecym ciele jest wystarczająco dużo wody, która zaspokaja wszystkie potrzeby dziecka. Dodatkowa ciecz w postaci dopaivaniya pozbawia dziecko możliwości rozróżniania głodu i pragnienia, a następnie upijania się, nie jest głodny przez jakiś czas. A to z kolei wpływa na ilość mleka, ponieważ karmienie staje się krótsze, a czasami dziecko w ogóle nie może zająć piersi.

Ponadto woda w ciele dziecka może prowadzić do zaburzenia równowagi wodno-solnej i wymywania niezbędnych pierwiastków śladowych, zwłaszcza jeśli jest podawana często, z pewną regularnością.

Kiedy mogę podawać wodę noworodkom podczas karmienia piersią?

Ale nie ma reguł, których nie można pogwałcić. A sytuacja, kiedy konieczne jest podawanie wody noworodkom w czasie karmienia piersią jest dość powszechna. Należy to zrobić, gdy:

Większość sytuacji, w których dziecko potrzebuje wody, jest chorobą. W rzeczywistości dziecko bardzo intensywnie traci wilgoć, a odwodnienie może być kłopotliwe. Aby zauważyć, że dziecko nie ma płynów, można przez liczbę mokrych pieluszek. Jeśli jest ich mniej niż sześć, należy pilnie wprowadzić wodę. Kolejnym symptomem odwodnienia jest upadek ciemiączka.

Należy pamiętać, że woda z kranu, nawet gotowana, nie może być podawana dziecku. Aby kupić do picia, należy używać wyłącznie specjalnej wody przeznaczonej dla niemowląt. Ma skład, który najlepiej pasuje do małych dzieci.