temperatura noworodka 37 Ze względu na to, że centrum termoregulacji nie jest idealne u niemowląt, ich temperatura ciała może się zmieniać w ciągu 24 godzin. Dlatego też, nawet gdy temperatura noworodka osiąga 37 stopni, matka nie powinna panikować, ale próbować ustalić przyczynę jego wzrostu. Normalnie temperatura noworodka powinna być klasyczna 36,6 stopnia. Jednak w praktyce różni się od tego wskaźnika.

Cechy temperatury ciała u niemowląt

Często temperatura ciała dziecka 37 stopni nie jest odchyleniem od normy. Takie fluktuacje można zaobserwować do szóstego miesiąca życia. Jednak wszystko jest indywidualne, a temperatura powierzchni ciała dziecka w pełni zależy od tempa procesów metabolicznych w ciele. Dlatego w niektórych przypadkach temperaturę 37,5 u niemowląt można uznać za dopuszczalną, pod warunkiem, że objawy choroby nie są obserwowane, a tę wartość temperatury obserwuje się przy codziennych pomiarach.

Gorączka jest oznaką choroby

Ze względu na to, że proces metaboliczny u dzieci przebiega z dużą szybkością, temperatura ciała w czasie choroby wzrasta bardzo szybko. To właśnie wtedy matki zaczynają się zastanawiać, dlaczego temperatura nowo narodzonego dziecka wynosi 37 lat lub nawet więcej.

Przyczyny wzrostu temperatury u noworodków są dość zróżnicowane. Najważniejsze z nich to:

  • banalne przegrzanie dziecka;
  • choroba;
  • reakcja ciała na zaszczepienie ;
  • reakcja na stres;
  • alergia ;
  • patologia układu nerwowego.

W każdym razie matka powinna stale monitorować noworodka, gdy temperatura wzrasta. Jeśli objawy zatrucia się połączą, przyczyną jest infekcja.

Co robić, gdy temperatura dziecka?

Na początku matka powinna ustalić przyczynę wzrostu temperatury. Często może to być zwykłe przegrzanie, tj. gdy mama, bojąc się, że jej miękisz zachoruje, połóż na nim zbyt wiele ubrań.

37 temperatura niemowlęcia Jeśli pojawią się objawy przeziębienia, matka powinna zachować czujność i jak najszybciej wezwać lekarza do domu. Aby złagodzić stan dziecka należy podać dużo napoju.

Tak więc podwyższona temperatura u noworodka nie zawsze jest oznaką choroby. Dlatego temperatura 37 lat u noworodków nie powinna powodować strachu u młodych matek. Musisz tylko obserwować dziecko, aw przypadku objawów zakażenia skontaktować się z pediatrą w celu uzyskania wykwalifikowanej pomocy.