Tradycyjne ubrania dla noworodka zawsze były suwakami i golfami. Szczególnie dobrze łączyły się z pieluszkiem dziecka, ponieważ te ubrania nie miały guzików, piorunów i sznurków, które mogłyby zmiażdżyć dziecko i spowodować dyskomfort. Teraz, suwaki i majtki zostały zastąpione ciałami dla noworodków i lekkich kombinezonów, zwanych także "małymi mężczyznami" .

Czym jest ciało?

Ciało jest specjalną chusteczką, która całkowicie przykrywa ciało dziecka i jest mocowana między nogami. Istnieje kilka rodzajów ciała.

Po pierwsze, są tu ciała z rękawami, z małymi rękawami lub bez rękawów.

Po drugie, ciało dla noworodków różni się sposobem ubierania. Istnieją trzy główne typy:

  • BODY, które są przewieszone nad głową bez guzików na ramionach;
  • BODY, które są ubrane w głowę za pomocą guzików na ramionach;
  • ciało, z zapięciem na guziki z przodu.

Dla dzieci w pierwszym miesiącu życia, które wciąż mają złą głowę, wygodniej jest używać ciał z przyciskami z przodu. Wystarczy założyć takie ciało na dziecko, włożyć rękawy w rękawy i zapiąć guziki. Dla dzieci trochę starszych lepiej jest używać ochroniarzy ubranych w głowę.

Jakie są zalety kulturystyki dla noworodków?

Body dla noworodka są znacznie wygodniejsze niż zwykłe piżamy. To na pewno mogłoby być przekonane przez wszystkich współczesnych mamochki.Pervym jego godność jest sposobem ubierania się. Dla każdego wieku możesz wybrać najbardziej odpowiednią wersję odzieży. Ponadto ciało jest używane nie tylko dla noworodków, ale także dla starszych dzieci. Do 3 lat możesz je nosić zamiast zwykłych T-shirtów i T-shirtów.

Drugą zaletą ciała jest całkowicie zamknięte ciało dziecka. W pierwszych miesiącach życia jest to ważne, ponieważ ciało nie znęca się nad ciałem dziecka, kiedy bierze się je w swoje ramiona. W przeciwieństwie do tego samego raspashonok i suwaków. Raspashonka bardzo często unosi się, suwaki wymykają się, w wyniku czego grzbiet dziecka jest nagi i konieczne jest regularne dostosowywanie jego ubrań. W przypadku ciała tak się nie dzieje. Z jednej strony opiera się na ramionach, a z drugiej jest przymocowany między nogami. Dla dzieci, które już siedzą, ta zaleta ciała przed koszulką również ma miejsce. Jest to szczególnie widoczne w spacerach. Po założeniu dziecka, możesz być pewien, że nie wyprostuje się z rajstop ani rajstop, a dziecko nie będzie siedziało z gołym grzbietem.

Jak uszyć ciało noworodkowi?

Wiele matek chętnie uszyło takie ubrania dla swoich dzieci. Co więcej, małe dzieci rosną bardzo szybko, a tak często aktualizowanie dziecięcej garderoby jest dość kosztowne. Oprócz aspektu finansowego problemu, istotną kwestią jest również jakość pracy. W końcu, jeśli sam zdecydujesz się uszyć całe ciało, możesz Боди для новорожденного сшить nie martw się o naturalność i nietoksyczność tkaniny, jakość krawiectwa i komfort ubioru.

Aby uszyć ciało noworodkowi, potrzebna będzie szmatka, wzór i trochę czasu. Jako materiał można użyć prawie dowolnego materiału. Przez większość czasu ciało szyte jest z dzianin. Ale możesz uszyć z bawełny lub, odwrotnie, z cieplejszego materiału. Wybierając tkaninę, lepiej jest preferować naturalny materiał, bez sztucznych barwników. Nie zapominaj, że to ta sama bielizna. Należy również zwrócić uwagę na to, że jeśli ciało jest ubrane w głowę, wówczas wieszaki nie muszą być szyte. Na wzór ciała noworodka jest to zazwyczaj wskazane. Pokazano również, jak prawidłowo uszyć detale bez użycia szwu na ramieniu. I jeszcze jeden ważny punkt. Jeśli będziesz szyć ciało dla dziecka, które większość dnia spędza na brzuchu, nie rób ciała za pomocą guzików z przodu. Mogą zmiażdżyć dziecko. W przypadku takich dzieci bardziej odpowiednie są modele, które ubierają się na głowie.