gryzak sutkowy Wraz z początkiem okresu stomatologii dzieci doświadczają niesamowitych cierpień, więc każda mama stara się pomóc dziecku przetrwać ten trudny czas. Jedną z najpopularniejszych metod usuwania dolegliwości bólowych i dyskomfortowych związanych z ząbkowaniem jest użycie gryzaków, które mogą mieć różne kształty.

W szczególności niektóre z nich są wykonane w postaci smoczka. W tym artykule powiemy Ci, czym jest sutek. zwiastun, i czy to naprawdę pomaga złagodzić cierpienie dziecka.

Czym są gryzaki-gryzaki dla zębów?

Hantle mogą być wykonane z gumy, lateksu lub silikonu. Wyroby z gumy bardzo szybko stają się bezużyteczne, a ponadto mają bardzo nieprzyjemny zapach, więc dziś prawie nie są popularne wśród młodych rodziców.

Lateksowe strzykawki-gryzaki są również bardzo krótkotrwałe, jednak wiele matek i ojców daje im pierwszeństwo, ponieważ są one bardzo miękkie i elastyczne iw żadnym wypadku nie zaszkodzą dziecku. Z kolei produkty silikonowe mają dłuższą żywotność i praktycznie nie zmieniają swojego kształtu w czasie, jednak są uważane za znacznie mniej przyjazne dla środowiska niż lateksowe. Ponadto silikon często wywołuje reakcje alergiczne u noworodków.

Chociaż gumka do strzyżenia z zewnętrznego punktu widzenia bardzo przypomina zwykły smoczek, w rzeczywistości jest bardziej sztywna i elastyczna. Ponadto prawie wszystkie takie urządzenia mają nierówną powierzchnię z reliefowymi paskami i pryszczami. Właśnie dlatego takie sutki pomagają zmniejszyć ból i dyskomfort, co często towarzyszy okresowi stomatologii.

Tymczasem nie wszystkie dzieci są zadowolone z ssania smoczka. Jeśli dziecko nie jest przyzwyczajone do brodawki sutkowej, gryzaki w postaci smoczków nie są dla niego odpowiednie i lepiej wybrać grzechotki i zabawki wyposażone w specjalne chłodzące powierzchnie wypornościowe.

smoczek teether1smoczek teaser2strzykawka3
sutek penetrator4strzykawka5sutek teaser6
strzykawka penetrator7strzykawkamyjka sutków9