Karmienie w celu sztucznego karmienia Każdy wie, że dziecko ze sztucznym karmieniem przynęty zaleca się wprowadzić pół do dwóch miesięcy wcześniej niż dziecko. Ale nie wszyscy wiedzą dlaczego. Okazuje się, że wynika to z faktu, że zapotrzebowanie na użyteczne substancje jest wyższe, ponieważ wszystkie rodzaje preparatów mlecznych nie mogą w pełni dostarczać organizmowi tego, co jest wymagane przez wiek.

Zacznijmy więc!

Przy sztucznym odżywianiu dziecka zaleca się, aby początek karmienia był zaplanowany na początek piątego miesiąca życia. Oznacza to, że jeśli dziecko ma cztery miesiące, jest zdrowe, wesołe i gotowe do zmiany diety - to najlepszy moment. Ale jeśli dziecko cierpi na alergie, nagle zachorowało lub z jakiegoś powodu stało się kapryśne, lepiej poczekać tydzień, aż sytuacja będzie normalna.

Wprowadzenie pierwszego karmienia uzupełniającego ze sztucznym karmieniem jest dobrze reprezentowane w specjalnym schemacie, który pokazuje, ile gramów i jaki produkt powinien jeść w określonym wieku. Niemożliwe jest odejście od normy, ponieważ nadmierne przeciążenie organizmu dziecka, nawet z dobrych intencji, nie doprowadzi do dobrego, ale najprawdopodobniej spowoduje niestrawność.

Owsianka lub warzywa?

Kiedy matka jest już gotowa, aby wprowadzić wabik niemowlęcia, który karmi się sztucznie, należy skonsultować się z pediatrą, od którego zaczyna się produkt. Najczęściej stosują się do tej opinii - jeśli dziecko nie przybiera na wadze, to jest pierwszym, który oferuje kashki (najpierw bez nabiału, a potem nabiału). I na odwrót - pulchne dzieci, które mają nadwagę, zaleca się podawanie pożywienia roślinnego, przede wszystkim ziemniaka, dyni, puree z kapusty.

Ale przecier owocowy i lepiej jest zostawić soki na później, gdy dziecko zapozna się z warzywami i kleikami, ponieważ słodki smak niektórych z nich może zniechęcić do chęci spróbowania świeżych produktów, ponieważ dzieci pierwszego roku życia nie solą i nie dodają cukru do jedzenia.

Zasady wprowadzania żywności uzupełniającej do karmienia sztucznego

Aby zapoznać się z nowymi potrawami poszło gładko, konieczne jest przestrzeganie zaleceń pediatrów:

  1. Na początku karmienia uzupełniającego dziecko powinno być doskonale zdrowe.
  2. Jeśli produkt spowodował alergie, zmartwienie, zaparcie, jest on usuwany z diety przez co najmniej 2-3 tygodnie, a następnie, po wielokrotnym podawaniu, dokładnie monitoruj reakcję.
  3. Karm niemowlę tylko z łyżki w pozycji siedzącej i leżącej, siedząc w fotelu do karmienia lub biorąc go w swoje ramiona.
  4. Żywność powinna zostać zmiażdżona w jak największym stopniu (homogenizowana).
  5. Następny produkt zaleca się wprowadzić nie wcześniej niż tydzień po pierwszym.
Pierwsza przynęta do sztucznego żywienia

Powinieneś wiedzieć, że przynęta przedwcześnie urodzonego dziecka karmionego sztucznie, możesz zacząć 1-2 miesiące wcześniej niż przez cały okres. Przynajmniej tak polecam pediatrów. Proces musi być pod nadzorem lekarza. Ale nie ma mniej uzasadnionej opinii, że nowe potrawy w diecie słabego dziecka, które pozostaje w tyle za swoimi rówieśnikami, zostały wprowadzone po sześciu miesiącach, kiedy ciało jest już silne. W każdym razie głównym doradcą w tej trudnej sprawie jest kompetentny lekarz rejonowy.