Idealnym pokarmem dla niemowlęcia jest mleko matki, a w przypadku jego braku - wysokoadaptowane mieszanki odżywcze. Odżywianie dla dziecka karmionego mlekiem matki wystarcza do sześciu miesięcy, a dla sztucznego artysty tylko do 4 miesięcy. Ponadto opiszemy szczegółowo, jakie powinno być przybliżone menu dziecka w ciągu 4 miesięcy. karmienie butelką .

Odżywianie dziecka w 4 miesiące po sztucznym karmieniu

W czwartym miesiącu życia aktywność dziecka wzrasta: mniej śpi, szybko rozwija się ruchliwość (dziecko przewraca się na bok, bierze zabawki). Oznacza to, że nadszedł czas, aby nauczyć dziecko zwykłych produktów. Pierwszym daniem w żywieniu 4-miesięcznego dziecka na sztucznym karmieniu jest przecier warzywny. Karmienie uzupełniające powinno rozpocząć się w pierwszej połowie dnia, aby zaobserwować, jak dziecko będzie się zachowywać po spróbowaniu nowego dania.

Należy powiedzieć, że trzeba gotować przecier warzywny bez soli, przypraw i oleju. Aby przygotować takie tłuczone ziemniaki Należy przyjmować warzywa, które nie powodują alergii (nie są jasne) i nie powodują zwiększonego tworzenia się gazów w jelicie (nie należy używać roślin strączkowych). A kiedy ciało dziecka dostosuje się do spożycia takiego pokarmu, może być lekko osolone i dodać kilka kropli oleju.

Nie powinieneś natychmiast zastępować całego posiłku puree warzywnym, wystarczy dać 1-2 łyżki pierwszego dnia, a następnie nakarmić dziecko mieszanką. Jeśli dziecko ma dobry transfer nowej żywności, to następnego dnia możesz podać 4 łyżki. Każde nowe danie musi zostać wprowadzone w ciągu 2 tygodni.

Co karmić dziecko w 4 miesiące na sztucznym karmieniu?

I jak karmić dziecko w wieku 4 miesięcy na sztucznym karmieniu, kiedy puree z warzyw są już wprowadzone do diety?

Drugim daniem jest owsianka mleczna, którą można samemu przygotować lub kupić suchą mieszankę w sklepie, którą wystarczy napełnić gorącą wodą. Teraz przecier warzywny powinien zostać przeniesiony na trzeci posiłek, a owsianka mleka powinna zostać wprowadzona podczas drugiego posiłku. Zasada wprowadzania do diety owsianki mleka jest taka sama jak puree z warzyw.

Tak więc, w piątym miesiącu życia dziecka karmionego sztucznie, 2 posiłki są zastępowane zwykłą żywnością. Karmienie dziecka powinno odbywać się za pomocą łyżki, a nie butelki. Jeśli dziecko nie jest zdrowe w momencie wprowadzania pokarmów uzupełniających, nie należy podawać mu nowej żywności, lepiej poczekać, aż dziecko odzyska zdrowie. A co najważniejsze, w żadnym wypadku nie należy zmuszać dziecka do jedzenia, dlatego należy je chwalić i polecać dziecku, aby spróbowało nowego smacznego dania.