Od wieków matki owijają noworodki w pieluchy. Było to bardzo wygodne: nie musisz kupować zbyt wielu ubrań dla dziecka, z których on wciąż rośnie bardzo szybko i łatwiej jest prać pieluchy niż kolorowe suwaki, które można zrzucić. Przez długi czas zabobon cieszył się popularnością, że konieczne było przewijanie, aby nogi szybko stały się równe. Ale z czasem pojawiają się nowe tendencje w kwestii opieki nad dziećmi, z których jednym był wolny pieszczoch.

Przewrócenie dziecka lub nie jest osobistą sprawą rodziców. Teraz, w wielu szpitalach położniczych, przewijanie noworodka jest uważane za opcjonalne. Jednak nowo myślący rodzice, którzy nie są zwolennikami pieluszek, powinni mieć świadomość, że czasami ten środek może być bardzo użyteczny. Następnie przyglądamy się sytuacjom, w których tak się dzieje.

Korzyści płynące z bezpłatnego powleczenia noworodka

Pieluszki są napięte i wolne. W pierwszym przypadku dziecko jest ciasno owinięte w jedną lub więcej pieluszek, dzięki czemu jego nogi są gładkie. Wolne pieluszki sugerują, na podstawie nazwy, pewien stopień swobody dla niemowlęcia: nie jest on rozciągnięty w "kolumnie", ale jest w rodzaju kokonu pieluszek. Jest bardzo wygodny i przytulny w tym "domu", a jednocześnie ciało nie jest połączone. Wolne pieluszki dziecka, w przeciwieństwie do ciasnego, zostały wynalezione wyłącznie dla wygody dziecka.

Technika swobodnego powijakowania

Wolne pieluszki obejmują owijanie tylko dolnej części ciała. W tym samym czasie dłonie dziecka pozostają swobodne, co przyczynia się do manifestacji aktywności: dziecko odkrywa świat wokół siebie, a przede wszystkim własne ciało, może ssać kamerę, dotykać twarzy, unieść i patrzeć na uchwyty itp.

Tak więc połóż pieluchę na stole (ciepła lub cienka, w zależności od temperatury powietrza w pomieszczeniu), połóż dziecko na niej tak, aby jej górna krawędź znajdowała się tuż nad talią. Połóż dziecko na pielusze i bluzce. Podwiń nogi w ten sposób: najpierw owinąć dziecko lewą stroną pieluchy, zamocować pod łupem, a następnie w poprzek i po prawej stronie. Złóż dolną krawędź pieluchy, jakby kładła ją na stopach dziecka, i ostrożnie zamocuj krawędzie z tyłu lub boku. Zaplątany w ten sposób miękisz może poruszać się zarówno za pomocą uchwytów, jak i nóg, ale jednocześnie będzie miał dolne kończyny w cieple.

Analogia swobodnego pieluszki może służyć jako koperta dla noworodka, darmowa technika powijakowania reprezentujący pozór śpiwora.

Wolne pieluszki z dysplazją

Dysplazja stawów biodrowych jest powszechną chorobą wrodzoną u dzieci. Jest jednak dobrze uleczalny, jeśli zostanie zdiagnozowany na czas i zostaną podjęte odpowiednie środki.

Do leczenia i zapobiegania dysplazji przy użyciu szerokiego pieluszki. Jest bardzo podobny do wolnego, różni się tylko tym, że pieluszka zwinięta w rolce jest umieszczona między nogami dziecka, rozkładając biodra na boki. Ten środek jest dobry dla łagodnej dysplazji.