fitball dla niemowląt Dla dobrego rozwoju fizycznego noworodka należy to zrobić ćwiczenia gimnastyczne i fitball dla niemowląt w tym zakresie jest doskonałym symulatorem. Przy odpowiednim doborze lekkich ćwiczeń, proces ten przyniesie ogromne korzyści zdrowotne dla okruchów. Możesz rozpocząć zajęcia od pierwszego miesiąca życia.

Gimnastyka w fitball dla niemowląt

Proste kołysanie to rozwój aparatu przedsionkowego (bardzo ważny etap, szczególnie w pierwszym roku po urodzeniu). Ćwiczenie to prowadzi również do rozluźnienia mięśni brzucha, aw konsekwencji do zmniejszenia kolka , poprawić trawienie i oddychanie u dzieci.

Wibracja stymuluje funkcje ważnych narządów, takich jak nerki, wątroba itp., A także działa przeciwbólowo i łagodzi drobne skurcze.

Ćwiczenia Fitball dla niemowląt wzmacniają mięśnie grzbietu, szczególnie u podstawy kręgosłupa, stają się bardziej elastyczne i mocne; przyczynia się do prawidłowego rozwoju wszystkich grup mięśniowych. Oznacza to, że impulsy nerwowe będą równomiernie i płynnie rozmieszczone w całym ciele, więc takie ćwiczenia pomagają dziecku układ nerwowy działać prawidłowo.

Oprócz wszystkich pożytecznych fizjologicznych konsekwencji rozwoju, dziecko pozostaje bardzo zadowolone, jego nastrój wzrasta, a dla ciebie jest to kolejna okazja do urozmaicenia komunikacji z dzieckiem. Co więcej, możesz kontynuować takie działania i kiedy dorośnie, a jednocześnie już go uczynisz firmą.

Lekarze ćwiczą masaż fitballowy dla niemowląt z jakąkolwiek patologią ortopedyczną lub neurologiczną. Ale takie ćwiczenia powinny być wykonywane tylko przez specjalistę.

Który fitball jest lepszy dla dzieci?

Uważa się, że rozmiar fitballu dla niemowląt ma średnicę 60-75 cm, a takie wymiary pozwalają nawet dorosłym ćwiczyć, można swobodnie siedzieć lub skakać, grając w dowolne gry. Mamo, ta piłka może się również przydać po porodzie, aby przywrócić figurę.

Jak wybrać fitball dla dzieci?

Sama kula musi być wykonana z wytrzymałej ekologicznej gumy, nie pachnieć farbą i być dość elastyczna. Łączące szwy na wysokiej jakości piłce są prawie niewidoczne dla oka, są też opcje z systemem ABS, który jest bardzo ważny podczas pracy z małymi dziećmi.

Kilka prostych i popularnych ćwiczeń.

Teraz zwracamy się bezpośrednio do ćwiczeń na piłce.

Ćwicz "Tu i tutaj". Doskonały treningowy aparat przedsionkowy. Trzeba położyć dziecko na brzuchu. Jedna ręka jest umieszczona przez rodzica na plecach, druga jest trzymana przez jego stopy i zaczyna kołysać dziecko w prawo iw lewo oraz w tył iw przód. Ta procedura może trwać, dopóki nie zmęczy się dziecka.

.
fitball dla niemowląt 1

Następnie możesz obrócić dziecko na plecach i kontynuować te same ruchy wahadłowe już w tej pozycji.

Fitball dla niemowląt 2

Ćwiczenie "Taczka". Odpowiedni dla dzieci, które już siedzą lub próbują chodzić. Układamy brzuszek dziecka na piłce i podnosimy nogi, podczas gdy dziecko spoczywa na kuli z rękami.

kickball dla dzieci 3

Ćwicz "samolot". Aby go ukończyć, potrzebny jest fragment zarówno od rodzica, jak i dziecka. Rodzic obraca niemowlę na lufie, trzyma go za łydkę i przedramię, a następnie wykonuje niewielkie ruchy w tył iw przód, kilka razy, a następnie robi to samo na drugiej lufie.

Fitball dla niemowląt 4

Ćwicz "Zegar". Odłóż dziecko na kulę, przytrzymaj mocno klatkę piersiową obiema rękami i rozpocznij wykonywanie ruchu kołowego co godzinę i w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Fitball może być również wykorzystywany do gier: skakania po nim, toczenia lub rzucania się do siebie, co również przyczynia się do rozwoju aparatu przedsionkowego i po prostu podnosząc na duchu, któremu towarzyszy dzwoniący dziecięcy śmiech.