Często młodzi rodzice zadają sobie pytanie: "Dlaczego współczesne dzieci chorują tak często? Dlaczego często dorównują chorobom układu mięśniowo-szkieletowego, a płaskie stopy i skoliozy stały się całkiem zwyczajnymi sprawami? "Odpowiedź jest prosta - staramy się zbyt mocno, aby chronić nasze ukochane dzieci, drżąc nad nimi, a tym samym tylko pogarszając sytuację. Co robić i jak naprawić sytuację? Odpowiedź jest prosta - nie bój się ćwiczyć z dziećmi od najmłodszych lat. Jedną z wielkich możliwości jest dynamiczna gimnastyka dla dzieci. Jest stosowany dla dzieci w każdym wieku - możesz sobie z tym poradzić nawet z noworodkiem!

Korzyści z dynamicznej gimnastyki dla noworodków i niemowląt

Dynamiczna gimnastyka dla dzieci jest bardzo skuteczna w następujących schorzeniach:

  • niedociśnienie mięśni i hipertonja;
  • stopa końsko-szpotawa;
  • skolioza.

Oprócz gimnastyki terapeutycznej, dynamiczna gimnastyka może realizować cele i zapobiegać. Dzięki zajęciom nie tylko poprawisz swoje zdolności motoryczne i stwardniejesz, ale także "komunikujesz się" z dotykiem. Dla noworodka i niemowlęcia oznacza to ponad tysiąc słów. W ten sposób Twoje dziecko otrzymuje wszystkie warunki, aby dorosnąć fizycznie i psychicznie zdrowe dziecko.

Złożone ćwiczenia dynamiczne

Najlepszym momentem na rozpoczęcie zajęć z dynamicznej gimnastyki jest drugi miesiąc życia dziecka Przed rozpoczęciem zajęć z dzieckiem upewnij się, że masz z nim wystarczająco bliskie relacje. Dzieciak nie powinien odczuwać strachu, dyskomfortu. Z kolei musisz być pewien swoich działań, "czuć" ruchy i nastroje noworodka lub niemowlęcia.

Ogólne zasady ćwiczeń dynamicznych dla małych dzieci:

  • jeśli nie jesteś pewien swoich działań, ruchy nie są w pełni zrozumiałe, nie szlifowane - nie rozpoczynaj zajęć. Pracując z dzieckiem, nie powinieneś czuć się wrażliwym ani mieć wątpliwości, że nie zaszkodzisz swojemu dziecku;
  • jeśli twoje dziecko jest nie w porządku, nie powinieneś obezwładniać i zmusić go do zrobienia tego, czego nie chce. Dynamiczna gimnastyka dla dzieci powinna stać się taką samą rutynową procedurą jak kąpiel lub karmienie, nie powodująca negatywnych emocji;
  • rozwijać, komplikować zadania, pozostać na tym samym poziomie. Ale jednocześnie nie zapominaj o dwóch pierwszych zasadach;
  • Jeśli dziecko nie lubi żadnego ćwiczenia, nie skupiaj się na nim, po prostu je pomiń.

Możesz pobrać pełny kurs gimnastyki dynamicznej dla dzieci na zdjęciach tutaj.

Przejdźmy bezpośrednio do ćwiczeń.

Zacznij kontaktować się z dzieckiem, dotykając. Uduś dziecko, aby się przyzwyczaić. Stopniowo zacznij przekraczać uchwyty, zginaj nogi. Twoje ruchy i ruchy w dynamicznej gimnastyce dla noworodków powinny się ze sobą łączyć. Ważne jest, aby amplituda ruchów wzrastała stopniowo, bez niepotrzebnej ostrości.

Przygotuj dziecko do "spędzania czasu": wykonuj koliste ruchy w stawach dziecka, aby je rozgrzać, następnie rozciągnij ręce i nogi. Umieść palec wskazujący w dłoni dziecka, aby mógł łatwo "chwycić". Zacznij rozciągać uchwyty. Zrób to codziennie, aż dziecko nauczy się jak mocno trzymać cię i może samo stać.

Jednakże, nie zapomnij skonsultować się z pediatrą przed rozpoczęciem zajęć. Ponieważ ładowanie dynamiczne jest przeciwwskazane w przypadku dysplazji lub zwichnięcia stawu biodrowego.

dynamiczna gimnastyka dla dziecigimnastyka dynamiczna dla dzieci 1gimnastyka dynamiczna dla dzieci 2
gimnastyka dynamiczna dla dzieci 3dynamiczna gimnastyka dla dzieci 4gimnastyka dynamiczna dla dzieci 5
gimnastyka dynamiczna dla dzieci 6gimnastyka dynamiczna dla dzieci 7dynamiczna gimnastyka dla dzieci 8
dynamiczna gimnastyka dla dzieci 9gimnastyka dynamiczna dla dzieci 10gimnastyka dynamiczna dla dzieci 11
gimnastyka dynamiczna dla dzieci 12gimnastyka dynamiczna dla dzieci 13gimnastyka dynamiczna dla dzieci 14
gimnastyka dynamiczna dla dzieci 15gimnastyka dynamiczna dla dzieci 16gimnastyka dynamiczna dla dzieci 17
gimnastyka dynamiczna dla dzieci 18gimnastyka dynamiczna dla dzieci 19dynamiczna gimnastyka dla dzieci 20
gimnastyka dynamiczna dla dzieci 21gimnastyka dynamiczna dla dzieci 22gimnastyka dynamiczna dla dzieci 23
gimnastyka dynamiczna dla dzieci 24gimnastyka dynamiczna dla dzieci 25gimnastyka dynamiczna dla małych dzieci 26
gimnastyka dynamiczna dla dzieci 27