Wiele dzieci w pierwszych miesiącach życia cierpi na bóle brzucha. Niektóre szczęśliwe osoby przechodzą przez to szybko, po prostu fizyczny wpływ rodziców (masaż lub ciepła pieluszka), a inni muszą "karmić" różnymi lekami. Rozważ jeden z tych leków, symetykon, więcej.

Trochę o przygotowaniu

Simethicone jest wiatropędny, działając bezpośrednio na pęcherzyki gazu w jelicie, niszcząc je. Wykorzystywane do wzdęć u dzieci i dorosłych, a także wykorzystywane do przygotowywania zdjęć rentgenowskich, ultrasonograficznych i endoskopii.

Skład tego leku to dwutlenek krzemu i dimetylosiloksan. Simetikon niszczy pęcherzyki pęcherzyków w żołądku i jelitach, które są następnie wchłaniane przez ścianki jelit, lub opuszczają podczas ruchliwości jelit. Również ta substancja przyjmowana doustnie (przez usta) w ogóle nie jest wchłaniana przez organizm i pozostawia ją w niezmienionej postaci.

Można powiedzieć, że jest to praktycznie to samo, co espumizan. Ale wybierając, co dać dziecku: espumizan lub simetikon, warto wziąć pod uwagę, że symetykon jest bardziej skoncentrowanym lekiem.

Dawkowanie simetikonu dla noworodków

Jak podawać simetykon dzieciom poniżej 1 roku życia i noworodkom? Aby rozwiązać problemy z brzuszkiem u noworodków, stosuje się krople simetikonu (emulsja lub zawiesina). Przed użyciem potrząśnij butelką. Pojedyncza dawka wynosi 20-30 mg. Musi być rozcieńczony w niewielkiej ilości wody lub mleka z piersi. Dzień takich dawek może wynosić 3-5.

Możesz kontynuować używanie simetikonu przez kilka tygodni.

Przeciwwskazania

Podobnie jak w przypadku każdego innego leku, dziecko jest podatne na alergie, mogą pojawić się wysypki. Najważniejsze to nie mieszać alergii na symetykon z typowymi prążkami hormonalnymi, które pojawiają się w pierwszych miesiącach prawie wszystkich dzieci. W przypadku podejrzenia skład simethicone lek alergiczny należy anulować i skonsultować się z pediatrą, który zaleci odpowiednie leki przeciwhistaminowe.

Lek jest przeciwwskazany dla osób, które:

  • niedrożność jelit lub inne choroby przewodu pokarmowego i przewodu żołądkowo-jelitowego;
  • zwiększona wrażliwość na skład leku.

Analogi simetikonu to oparte na nim leki: sub simplex, espumizan, bobotik, semicol, meteospasmil, luminator antypłytkowy.