Co dziecko może zrobić w ciągu 11 miesięcy Ten jedenastomiesięczny orzeszek ziemny nie jest dzieckiem, które niedawno przyniosłeś ze szpitala położniczego. Umiejętności i umiejętności dziecka w ciągu 11 miesięcy ulegają poprawie każdego dnia i nabywane są nowe. Troskliwi rodzice powinni promować rozwój swojego potomstwa, aby rozwijał się on harmonijnie fizycznie i intelektualnie.

Oczywiście, wszystkie dzieci są inne, ale generalnie matka powinna wiedzieć, co przeciętne dziecko może zrobić po 11 miesiącach i czy jej dziecko odpowiada tej liście umiejętności.


Rozwój mowy

Słownictwo jedenastomiesięcznego dziecka ma już wiele sylab i dziecko próbuje je sformułować w rodzaj zdania. Nazywa się to aktywnym bełkotem, który wkrótce zamieni się w zwroty. Około 30% dzieci w tym wieku zna już proste słowa i rozumie, do kogo lub do kogo się odnoszą: matka, ojciec, kobieta, am-am, woof-woof itp.

Często chłopiec zaczyna mówić później, że ta sama dziewczyna jest w stanie po 11 miesiącach. Wynika to z różnic w rozwoju różnych półkul mózgowych - chłopcy mają bardziej rozwiniętą aktywność fizyczną, a dziewczęta mają większą aktywność intelektualną. W starszym wieku z pewnością będą równi.

Umiejętności motoryczne

W wieku 11 miesięcy dziecko jest bardzo dobre w różnych działaniach, które wymagają aktywacji drobnych zdolności motorycznych. Dorośli mogą się zastanawiać, jak sprytnie dziecko bierze małe przedmioty, a nawet okruchy dwoma palcami - to się nazywa pinceta.

Starając się oswoić dziecko z niezależnością, uważna mama może zaprosić do korzystania z niego łyżka i kubek.Umiejętności dziecka w wieku 11 miesięcy Po regularnych ćwiczeniach, do końca miesiąca, dziecko wykona stosunkowo dobrą robotę ze swoim zadaniem, ale nie bez straty - mama będzie musiała myć podłogę w kuchni po każdym posiłku.

Około połowa dzieci w wieku 11 miesięcy już zaczyna chodzić, ale druga połowa opanuje tę umiejętność nieco później i jest to normą.

Jedenaściomiesięczne dziecko sprytnie czołga się i wie, jak dobrze podciągnąć się na rękach, aby stanąć na nogach przy podporze. Zwolnienie jednej ręki, może tylko lekko oprzeć się o drugą i przez długi czas być w tak stabilnej pozycji.