Wybór posagu na długo wyczekiwaną okruch jest bardzo przyjemną, ale odpowiedzialną i czasami kłopotliwą rzeczą. Osobną pozycję na długiej liście zakupów, która przybywa wraz z pojawieniem się nowego członka rodziny w domu, zajmuje sprzęt do karmienia, a w szczególności butelki dla niemowląt. Zrozumienie ich różnorodności jest bardzo trudne, dlatego przed zakupem zaleca się zebranie jak największej ilości informacji na ten temat, co pomoże dokonać właściwego wyboru.

Jak wybrać butelkę dla noworodka?

Podstawą wyboru butelek do karmienia dla noworodków są tylko dwie proste zasady - wygoda i bezpieczeństwo. Na ich podstawie należy określić materiał, z którego wykonano butelkę, jej kształt, producenta. Butelka musi wytrzymać wysoką temperaturę, niezbędną do sterylizacji, jej części muszą ściśle przylegać do siebie - zawartość nie rozleje się.

Materiał . Butelki są wykonane ze szkła i wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Szklane butelki do karmienia są bardziej znane starszym pokoleniom - są łatwe do mycia, sterylizacji, są trwałe. Główną wadą szkła jest to, że łatwo bije i dlatego może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka. Plastikowe butelki nie walczą, są lżejsze i równie dobrze wytrzymują sterylizację i gotowanie. Ich minusem jest to, że tworzywo sztuczne jest mniej trwałe - z czasem na ściankach butelki pojawiają się mikropęknięcia, które stają się mętne.

Formularz . Następnie należy zwrócić uwagę na kształt butelki. Są cylindryczne, zakrzywione na szyi lub w kierunku środka, rozszerzając się w kierunku dna. Im prostszy jest kształt butelki, tym łatwiej ją umyć. Z drugiej strony zakrzywione butelki są bardziej fizjologiczne, ponieważ częściowo odtwarzają kształt piersi matki. Aby dokładnie umyć naczynia, wchodząc w najbardziej niedostępne rowki i rowki, powinieneś kupić również szczotki do butelek, najlepiej tej samej marki co same butelki, dla jak największej wygody i wydajności.

Co zmienia markę, lepiej dać pierwszeństwo znanym producentom, ponieważ ich produkty są regularnie poddawane inspekcjom i certyfikacjom.

Co myć i ile lat sterylizować butelki dla niemowląt?

Mleko i mleko, które karmimy nasze dzieci, jest idealnym środowiskiem do rozwoju patogenów, dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo czyścić butelki dla niemowląt.

Po każdym użyciu butelki należy umyć, uprzednio namoczyć, w razie potrzeby najpierw specjalnym detergentem do naczyń dla dzieci, a następnie z bieżącą wodą. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca - gdzie jedzenie pozostaje - szyja i dno. Szczoteczka, która ułatwi proces prania, powinna być używana wyłącznie do karmienia dziecka.

Po umyciu butelki powinny być wysterylizowane. Można to osiągnąć dzięki nowoczesnym postępom technologicznym - sterylizatorowi elektrycznemu lub sterylizatorowi mikrofalowemu lub, w starym stylu, poprzez gotowanie w garnku. Nasze matki bardzo dobrze pamiętają, jak gotować butelki. Po ugotowaniu przez około 15 minut wodę należy opróżnić i naczynia pozostawić do wyschnięcia. Po spuszczeniu wody butelki należy wysuszyć na czystym ręczniku. Łatwo jest zrozumieć, że aby zaoszczędzić czas i wysiłek, lepiej jest wydawać pieniądze na sterylizator i suszarki do butelek dla niemowląt - to będzie uzasadnione.

Sterylizacja butelek powinna odbywać się dokładnie tak długo, jak karmią one dziecko. jak wybrać butelkę dla noworodka

Ile butelek jest potrzebnych noworodkowi?

Kwestia ilości zależy od rodzaju karmienia. Jeśli Twoje dziecko spożywa wyłącznie mleko matki, możesz się bez nich obyć, a dodatkowe łyżki możesz karmić i karmić. W pierwszych sześciu miesiącach życia butelkę można kupić dla wygody matki, która będzie w stanie wyrazić to mleko i powierzyć karmienie okruchów krewnym. Po sześciu miesiącach butelki można podać sok, kefir, płynną owsiankę.

Z drugiej strony, sztuczny artysta potrzebuje około 6 dużych butelek po 250 ml dla samej mieszaniny i około 2 małych butelek po 120 ml dla płynów.