Zadrapania dla noworodków są dodatkiem, dzięki któremu można uniknąć wielu problemów. Są to małe okładki, które umieszczają okruchy na uchwytach. Najczęściej przyklejają się do szczotki z powodu luźnej gumki lub sznurków. Na podstawie nazwy, zadrapania są konieczne, aby zapewnić ochronę dziecka przed jego niegrzecznymi rękami. Rękawice z tkaniny skutecznie chronią twarz przed zadrapaniami.

Funkcje Scratch

Nie jest tajemnicą, że wiele noworodków jest w stanie zranić się ostrymi paznokciami, ponieważ koordynacja ruchu rąk jest nadal niedoskonała, ale nadszedł czas, aby poznać świat wokół siebie i siebie. Obcinanie paznokci czasami to nie pomaga, ponieważ u większości niemowląt płytka paznokcia wystaje lekko, to znaczy, że po prostu niemożliwe jest przecięcie jej "pod korzeniem". Jedna dziesiąta milimetra wystarcza dziecku do zranienia się drapiąc go po twarzy.

Innym celem tego akcesorium dla noworodków jest ochrona rąk przed ssaniem. Ten odruch u niemowląt jest bardziej rozwinięty niż reszta, więc palce, a nawet kły często kończą się w ustach. Niektóre okruchy są tak uzależnione od procesu, że podrażnienia rozwijają się na ich rękach, a to jest bezpośredni sposób na dostanie się do zakażenia rany.

Szkody lub korzyści

Nie da się powiedzieć na pewno, w jakim wieku dziecko powinno nosić Zdrowe. Niektóre dzieci po kilku dniach noszenia nie próbują już drapać twarzy, inne "walczą" z rękami przez dwa do trzech miesięcy. Każda matka sama rozumie, kiedy nadszedł czas, aby dziecko usunęło zadrapania, ale zaleca się zrobić to tak wcześnie, jak to możliwe. I właśnie dlatego.

zadrapania dla dzieci

Ogromną rolę w badaniu tak nowego i rozległego otaczającego świata odgrywają wrażenia dotykowe. W wieku dwóch lub trzech miesięcy dziecko jest już zainteresowane zabawkami, próbując trzymać je w dłoni, aby je poczuć i sprawdzić. Ale robienie tego w zadrapaniach jest dość trudne. Ponadto, w nich pióra mogą się pocić, czego nie można nazwać również przydatnymi dla dziecka.

Jeśli nie wiesz, ile lat mają zadrapania, lepiej odmówić użycia ich najwyżej w ciągu trzech miesięcy od okruchów. Czy boisz się nowych śladów nagietka na jego twarzy? Następnie noście je tylko na noc. W tym celu wygodniej jest używać ciała z zadrapaniami dla noworodków, które w razie potrzeby można odkręcić w postaci mankietu. Po południu obserwuj uchwyty niemowlęcia, ponieważ w każdym razie jesteś prawie przez większość dnia.