Skorupy na głowie niemowlętom Łojotok u dziecka jest bardzo częstym problemem u dzieci. Jest to dość znane zjawisko, które nie powoduje już paniki rodziców. Okruchy na głowie cierpią na pocztę co trzecie dziecko. Dowiedzmy się o przyczynie tego problemu u dziecka, opieki i leczenia.

Żółta skorupa na głowie dziecka pojawia się, gdy dziecko ma około 3 tygodni, jest również nazywana "kołysanką". Jeśli dziecko ma takie uciążliwości, nie jest to pretekstem do ucieczki do lekarza, ponieważ z tym problemem opiekująca się matka będzie sama sobie radzić, przestrzegając środków ostrożności.

Przyczyny skorupy na głowie dziecka

Jeśli skorupy zajmują niewielką część głowy - to nie jest straszne, ponieważ może to wskazywać na zwiększone wydzielanie gruczołów potowych dziecka lub może to być wynikiem zbyt częstego mycia głowy szampon.

Jeśli głowa jest całkowicie pokryta skórkami, które przechodzą na twarz w okolicach czoła i policzków, nadal warto udać się do lekarza, ponieważ może to wskazywać na niewłaściwą opiekę, a skorupa na głowie dziecka będzie postępować. Konieczne jest wykluczenie alergii lub atopowe zapalenie skóry, i taką diagnozę może wykonać wyłącznie lekarz.

Przyczyna występowania strupów na głowie u niemowląt jest bardzo prosta. Jeśli dziecko jest zdrowe i ma skorupy na głowie - to normalne. Wyjaśnia to nadmierna praca gruczołów łojowych u dziecka, która ostatecznie normalizuje się. Ponadto częste mycie głowy dziecka, noszenie ciepłej czapki nie w sezonie, niewłaściwa dieta lub zbyt ciepłe ubranie dziecka - w żaden sposób nie wpływa na stabilizację potu.

Jak rozczesać skorupę z głowy dziecka?

Delikatna skóra dziecka predysponuje do pojawienia się tzw. Popularnych skórek u dziecka. Kiedy się pojawią, nie można ich usunąć ostrym grzebieniem lub gwoździem. Ta procedura może uszkodzić cienką skórę, prowadząc do stanu zapalnego. Konieczne jest zmiękczenie obszarów problemowych za pomocą specjalnych środków, a następnie rozpoczęcie czesania.

Po tacce, gdy płatki mogą się zmiękczyć, można już rozpocząć leczenie czystymi ruchami przeciwko wzrostowi włosów. Pozostałe miękkie łojotokowe strupy na głowie dziecka będą stopniowo usuwane.

Leczenie skorupy na głowie dziecka

Często wiele matek pozbywa się skorupy na głowie dziecka. Aby je usunąć należy ostrożnie przygotować. Bardzo niebezpieczne jest zerwanie skorupy, ponieważ może to prowadzić do poważnych konsekwencji.

Najlepiej stosować specjalne oleje jako profilaktykę, która nie wymaga usuwania skorupy grzebienia. Zmiękczają i odpadają w ciągu dnia. Ale takie fundusze są drogie, w przeciwieństwie do olejków dla dzieci i roślin, za pomocą których gnejs jest najczęściej usuwany.

Poza wpływami zewnętrznymi zaleca się rewizję diety dziecka i usunięcie z niego potencjalnie alergenów - dotyczy to dzieci, które już wprowadziły pokarm uzupełniający, ponieważ problem skorupy jest nie tylko u noworodków.

Skorupy na głowie dziecka Matka karmiąca piersią powinna także przestrzegać diety, eliminując szkodliwe pokarmy. Ponadto należy przyjrzeć się reżimowi konserwacji dziecka - temperaturze w pokoju, naturalności tkanin używanych w odzieży i pościeli oraz rozsądnemu opatrunkowi w pogodzie bez przegrzania.

Skorupy na głowie niemowląt - nie taki poważny problem, jak może się wydawać rodzicom. Jeśli nie możesz usunąć gnejsu od dziecka, lepiej udać się do lekarza, ale zasadniczo nie wymaga to poważnych środków i opieki medycznej. Leczenie nie powinno być wymuszane, ponieważ może to być szkodliwe. Lepiej jest prowadzić procedury w trybie oszczędzania i osiągnąć wynik nieco później, ale bez szkody dla zdrowia.