Na dzień dzisiejszy istnieje ogromny wybór mebli dziecięcych, zabawek i ubrań. Czasami nawet trudno jest dokonać wyboru na korzyść tej lub innej rzeczy. Kiedy rodzi się dziecko, rodzice spędzają dużo czasu wybierając wszystkie niezbędne akcesoria dla dzieci. Jest to zrozumiałe, ponieważ chcą stworzyć idealne warunki dla swojego dziecka od pierwszych dni życia. Pierwsze i niezbędne zakupy to: wózek, łóżeczko, miękkie poduszki do łóżeczka, niezbędne ubrania, pieluszki i inne rzeczy.

Jeszcze 10-15 lat temu lista niezbędnych rzeczy była znacznie inna i była znacznie krótsza. Na przykład, jeśli ktoś używał fotelika samochodowego, było go tylko kilka, a dziś trudno sobie wyobrazić, jak sobie z nim radzić bez niego. Ochronne boki do łóżeczka również były rzadkością, a nawet dziś nie każdy korzysta z tej dogodnej i potrzebnej rzeczy.

Obramowanie łóżeczka to cienki podwójny pasek materiału, z miękkim wypełniaczem wewnątrz. Są one mocowane na obwodzie łóżeczka i chronią dziecko przed przeciągami i uderzeniami na drewnianych ścianach bocznych, a także z faktu, że palec u nogi lub rączka dziecka nie utknie między prętami. Wymiary spódnic w łóżeczku mogą się różnić, są dobierane na podstawie parametrów łóżeczka. Istnieją wysokie i niskie strony dla łóżeczka.

Możesz pobrać piękne strony w łóżeczku teraz w każdym sklepie dziecięcym. Ale jeśli nadal chcesz zrobić je samemu, nie spowoduje to żadnych trudności, ponieważ bardzo łatwo jest je samodzielnie uszyć i nie trzeba być profesjonalną krawcową.

W łóżeczku znajdują się również różne, rozwijające się krawędzie, z interesującymi obrazami, szeleszczącymi detalami, szytymi grzechotkami, światłami, lustrami i innymi fascynującymi rozrywkami dla maluszka.

Na pytanie, czy w łóżku są potrzebne miękkie poduszki, czy można się bez nich obejść, istnieją dwie przeciwstawne odpowiedzi. Rodzice, którzy nie uważają za konieczne ustawiania krawężników w łóżeczku, argumentują to faktem, że blokują dopływ świeżego powietrza, są workiem na kurz, który dziecko oddycha, a dziecko nie jest dla nich widoczne (i jest tak interesujące dla dzieci, aby obserwować, co dzieje się poza łóżeczkiem ). Również niektórzy rodzice uważają, że strony są bezużyteczne, ponieważ dziecko wciąż przesuwa dla nich swoje nogi i dłonie. Pomimo tych niedociągnięć, po bokach jest więcej plusów i odpowiednio więcej jest tych rodziców, którzy uważają ten dodatek za konieczny. Co więcej, zalety są oczywiste:

  • chronią one dziecko przed uderzeniem o twardą drewnianą powierzchnię;
  • zapobiec wystawaniu gałek i nóg poza łóżeczko (może to zranić dziecko);
  • chronić przed przeciągami i tworzyć przytulność;
  • ciekawy design i jasna kolorystyka przyciągają uwagę dziecka, z zainteresowaniem patrzy na zdjęcia po bokach;
  • boki nie pozwalają na wypadnięcie zabawek poza łóżko;
  • przyczynić się do wczesnego zaśnięcia dziecka;
  • zapobiegać wnikaniu pyłu do łóżka dziecka.

Jak umyć spódnice w łóżeczku?

Aby strony były często myte, muszą być odpowiednio dobrane od samego początku. Krawężniki do łóżeczka Aby to zrobić, w zasadzie odpowiednie maty ze zwykłym wypełniaczem z gumy piankowej, ale łatwo wchłania wilgoć i utrzymuje ją przez długi czas, więc powinny one być suszone dłużej. Doskonałe są również dywaniki sinteponovye, ich jedyną wadą jest to, że sintepona jest zrzucana podczas prania i tworzy grudki, więc lepiej jest, jeśli te boki są zszyte. Optymalny tryb prania dla takich desek to delikatne mycie.

Mało kto będzie miał pytanie, jak powiesić spódnice w łóżeczku. Ponieważ ten system mocowania jest niezwykle prosty. Z reguły są one związane ze specjalnymi sznurowadłami lub rzepami do kratki łóżeczkowej.