Do pierwszej publikacji noworodka z reguły kupują kopertę do rozładowania. A jeśli dziecko urodziło się w zimie, to zamiast koperty używają głównie piękne koc . Ale co, jeśli dziecko pojawi się w ciepłym sezonie? W takich przypadkach dziecko po wypisaniu ze szpitala jest otoczone letnią kopertą.

Rodzaje kopert

Dziś rynek jest prawie przepełniony towarami dla noworodków. Wyjątkiem nie jest koperta na wyciągu, której projekt może być bardzo różnorodny: od lata, z klamrami, opcją, do solidnego ciepłego koca. Jednocześnie są też takie modele, które z łatwością można przekształcić z letniej koperty dla noworodka z zamkiem błyskawicznym i zamkiem błyskawicznym w wygodny koc, który ma specjalną wkładkę w formie materaca i może być używany do spacerów z wózek .

Cechy konstrukcyjne

Czasami przyszła matka jest całkowicie zadowolona z letniej koperty na sprzedaż, ale ze względu na to, że materiał, z którego jest wykonany, jest niskiej jakości, nie pozostaje nic innego, jak tylko ją zszyć. Nie ma w tym nic skomplikowanego. Jeśli kobieta ma maszynę do szycia i czas wolny, to całkiem możliwe, aby to zrobić. własne ręce .

Najpierw musisz zdecydować o wzorze. Jej model jest całkowicie zależny od tych dodatkowych funkcji, które zostaną przypisane do koperty dziecięcej (koc) po rozładowaniu w lecie. Na przykład, jeśli koperta będzie używana do spacerów w wózku, to w jej konstrukcji należy zapewnić specjalną kieszeń. Znajduje się z tyłu, a gdy idzie się na spacer, wkłada się w niego materac z wkładką.

Ponadto, niektóre letnie koperty do wyładowania noworodków mają zapięcia po bokach, dzięki czemu w stanie rozpiętym można je wykorzystać jako lekki koc lub pelerynę.

Ważnym czynnikiem, który należy uwzględnić podczas modelowania koperty do rozładowania jest to, że jej rozmiar odpowiada długości ciała noworodka. W większości przypadków jest to średnia 50 cm.

Jakiego materiału użyć?

Do niedawna odpowiedź na pytanie, jaki materiał do produkcji koca lub koperty do rozładowania w lecie jest lepiej wykorzystać, była jednoznaczna - atlas. Jak wiadomo, tkanina ta prawie nie powoduje reakcji alergicznych i wygląda bardzo ładnie. W tym samym czasie atlas jest bardzo wymagający pod względem opieki.

Dlatego dziś można spotkać koperty z flaneli, cienkiego polaru, grubej bawełny. Głównym kryterium wyboru tkaniny na kopertę powinien być materiał hipoalergiczny. Ponadto powinien być higroskopijny i łatwy do mycia.

Dekoracja

Aby koperty były piękniejsze i eleganckie, można użyć różnych dekoracji. Tak więc do tego można użyć różnego rodzaju haftów, aplikacji, plecionek i, oczywiście, koronek. kopertowy koc na letnim oświadczeniu Jednocześnie jakość gwintów jest ważnym czynnikiem przy wyborze materiału do wykańczania. Konieczne jest użycie tych nici, które nie zostaną usunięte podczas procesu prania.

Jeśli dla wielu kobiet haft wydaje się być trudnym zadaniem, to używanie gotowych wkładek, które są po prostu wszywane na materiał, byłoby doskonałym wyjściem z sytuacji.

Dlatego wybór koperty lub samodzielne wykonanie jest trudnym zadaniem. W tym samym czasie przyszła matka powinna sama zdecydować, co chce w końcu osiągnąć. Jeśli nie jest usatysfakcjonowany tymi modelami, które są dostępne na rynku, ale nie może sam wyprodukować koperty, jedynym wyjściem z sytuacji będzie zlecenie jej wykonania na zamówienie, ponieważ dzisiaj warsztaty szwalnicze również świadczą takie usługi.