Suprastin jest lekiem przeciwhistaminowym, który był stosowany przez długi czas w celu złagodzenia stanów ciała bezpośrednio lub pośrednio związanych z niekontrolowaną syntezą histaminy. Jest stosowany jako element kompleksowej terapii alergii u dorosłych i dzieci.

W przypadku nagłej pomocy dla noworodków, Suprastin stosuje się jako zastrzyk do podawania domięśniowego.

Jak to działa?

Lek zawiera substancje, które nawet na poziomie organizacji komórkowej, zmniejszają uwalnianie histaminy wytworzonej w komórkach tucznych układu odpornościowego, gdy wystąpi jakakolwiek reakcja alergiczna. Komórki te wraz z limfą są przenoszone do różnych części ciała, a w miejscu, gdzie atakuje alergen, uwalniana jest ogromna ilość histaminy.

Substancja ta ma destrukcyjny wpływ na białko obce ludzkiemu ciału. W tym samym czasie w miejscu wejścia alergenu powstaje obrzęk, swędząca skóra, pojawiają się pęcherze. Osobnym formom reakcji alergicznych mogą towarzyszyć spontaniczne ataki uduszenia, które są wynikiem wystąpienia obrzęku krtani.

Już po 30 minutach od otrzymania efektu można zaobserwować efekt. Ten sam efekt farmakologiczny leku może trwać do 12 godzin.

Wskazania i dawki

W niektórych przypadkach matki, mające do czynienia z alergią w okruchach, po prostu nie wiedzą, czy Suprastin można podawać noworodkom. Odpowiedź jest prosta: możesz. Zgodnie z instrukcją, Suprastin może być stosowany do łagodzenia wszelkiego rodzaju reakcji alergicznych, zarówno u dużych dzieci, jak i u noworodków, ale należy przestrzegać odpowiedniej dawki leku.

Tak więc, dla dzieci od 1 do 12 miesięcy - 1/4 tabletki na więcej niż 2 razy dziennie, od 1 do 6 lat - 1/3 2 razy dziennie. Jednak nawet zanim podasz Suprastin noworodkowi, zdecydowanie powinieneś skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Główne przeciwwskazania do stosowania tego leku to indywidualna nietolerancja składników. Przez długi czas rejestrowano efekty uboczne suprastin. Jednak w przypadku przedawkowania leku konieczne jest pilne uzyskanie pomocy medycznej.

Przyjmowanie tego leku w jakiejkolwiek formie jest surowo zabronione podczas obecnej ciąży. Jednak w przypadku wyjątku, gdy reakcja alergiczna zagraża życiu matki, możliwe jest stosowanie tego leku w ramach terapii skojarzonej oraz w dawce przepisanej przez lekarza.

Podczas karmienia piersią lek nie jest zwykle przepisywany, ponieważ możliwe jest przedostanie się okruchów leku do organizmu wraz z mlekiem. W rezultacie powstaje tzw. Immunopatia, która w przypadku wystąpienia wymaga długotrwałej terapii.

Analogi Suprastin do dawkowania dla noworodków

Jako analog do leczenia reakcji alergicznych jest również stosowany. Phenystyle . Skład tego leku jest podobny do leku Suprastin, więc nie ma dużej różnicy, co należy podawać noworodkom - Fenistilowi ​​lub Suprastinowi. W takich przypadkach konieczne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń i zaleceń lekarskich.

Supramina przeciwhistaminowa może być z powodzeniem stosowana w leczeniu reakcji alergicznych u noworodków. Jednak przed użyciem leku należy skonsultować się z pediatrą, który wskaże częstotliwość podawania i dawkowania.