Kiedy podawać wodę noworodkowi Wszystkie współczesne matki wiedzą, że dziecko do czterech, a nawet sześciu miesięcy, nie powinno być karmione, - ma dość mleka matki. Ale są sytuacje, kiedy jest to możliwe, a nawet trzeba dać wodę noworodkowi. Dotyczy to zarówno sztuczności, jak i dzieci, które są całkowicie na GW.

Dlaczego nie polecić wody noworodkom?

Niedoświadczone matki powinny wiedzieć o tym w swoim mleku jest zawarty duża ilość płynu, która w 100% zaspokaja zapotrzebowanie dziecka na picie. Jeśli zaczniecie regularnie podawać okruchy nawet trochę wody, to w organizmie będzie występował brak równowagi wodnej soli, a mianowicie w układzie krążenia, a to nie przyniesie korzyści dla zdrowia.

Dzieci karmione sztucznym pokarmem, w niektórych przypadkach, dopaivanie, ponieważ nie mogą one w razie potrzeby stosować do klatki piersiowej i pić. Karmienie butelką nie odbywa się na żądanie, a pojedyncza mieszanka nie wystarcza dziecku. Jest to szczególnie prawdziwe w czasie choroby lub w upalne lato.

Zgodnie z zaleceniem Światowej Organizacji Zdrowia możliwe jest jednoczesne oddawanie wody dziecku wraz z wprowadzeniem uzupełniającej żywności - nie wcześniej niż 6 miesięcy.

Kiedy dzieci mogą otrzymywać wodę?

Jak wspomniano wcześniej, czasami noworodki mogą otrzymywać wodę, gdy sytuacja tego wymaga, i najczęściej jest to związane ze zdrowiem dziecka. Jeśli miękisz ma zaburzenie stolca, wymioty, intensywnie traci płyn i jest zagrożony odwodnienie - W takim przypadku należy dać dziecku trochę wody za pomocą małej łyżeczki lub butelki.

Inną sytuacją, w której możliwe jest podawanie niemowlęciu wody, jest wysoka temperatura, a im wyższa, tym większe jest zapotrzebowanie dziecka na dodatkowy płyn. Zwłaszcza, gdy z powodu choroby dziecko fusuje i odmawia piersi.

Jaką wodę mogę podać noworodkowi?

Teraz wiemy, kiedy dziecko może otrzymać wodę. Taka potrzeba nie pojawia się często, ale matka musi o niej wiedzieć. Czas poradzić sobie z jakością wody, którą należy zaoferować dziecku.

Woda butelkowa dla niemowląt to najlepszy wybór. Ma zrównoważony skład i jest pozbawiony szkodliwych zanieczyszczeń. Można go kupić w supermarkecie lub aptece. Jednak wody z kranu nie należy podawać małemu dziecku, ponieważ ma bardzo wątpliwą kompozycję, która nie jest odpowiednia dla ciała dziecka.