kiedy podawać wodę noworodkowi podczas karmienia piersią Specjaliści od karmienia piersią są pewni, że nie należy karmić noworodka wodą, powołując się na liczne argumenty w tym zakresie. W mleku matki duży procent zawartości wody (nieco mniej niż 90%), więc jest to zarówno napój, jak i jedzenie dla dziecka. Ponadto zawarta w nim woda jest uporządkowana i oczyszczona przez organizm matczyny, a przez to najlepsza i najbezpieczniejsza.

W kwestii, kiedy można zacząć podawać wodę noworodkowi, wiek odgrywa decydującą rolę. Niemowlęta do 1 miesiąca karmione piersią nie potrzebują dodatkowego karmienia, z wyjątkiem przypadków, gdy istnieją wskazania medyczne. Nawet w upalny dzień lub w podwyższonej temperaturze ciała nie warto podawać wody, często łatwiej jest zaoferować dziecku pierś.

Kiedy zacząć nawadniać noworodka?

Odpowiedź na to pytanie powinna wywołać okoliczności i samo życie. Jeśli mleko matki osiągnie odpowiednią objętość, dziecko jest zdrowe i rozwija się normalnie, wtedy nie ma potrzeby, aby podawać mu wodę w ogóle do pół roku lub przynajmniej czekać przez 3 miesiące. Od 4 miesięcy życia przychodzi czas, kiedy możesz podać wodę noworodkowi, gdy karmisz piersią bez strachu. Jednak rodzice powinni ściśle ją obserwować. jakość i ilość. Przede wszystkim jego dzienna stawka nie powinna przekraczać 60 ml. Jeśli chodzi o dawanie wody noworodkom podczas karmienia piersią, najlepiej robić to w przerwach między karmieniami. I prawidłowo zalej dziecko łyżeczką lub filiżanką, a nie butelką.

Zgodnie z zaleceniami WHO, możliwe jest i konieczne picie wody noworodkowi tylko wtedy, gdy dziecko ma 6 miesięcy. Konieczne jest, aby to zrobić. W końcu po sześciu miesiącach wprowadzono dietę dla niemowląt. pierwszy kanał który wymaga "akompaniamentu wodnego".