Pokera u noworodków jest tajemniczym zjawiskiem, powodującym wiele spekulacji i kontrowersji. Jest również nazywany "włosiem". W tradycyjnej medycynie koncepcja ta nie istnieje, w wyniku czego nie ma jasnego opisu i terapii. Większość młodych matek, którym mówi się o "chorobie" matki i babki, nawet o tym nie wie. Oni w istocie nalegają na potrzebę "leczenia".

Jak wygląda poker w noworodkach?

Tak zwane pokrzywy lub włosie to ciemne, twarde włosy, które rzekomo nie mogą przeniknąć przez skórę dziecka na grzbiecie i spowodować wyraźny dyskomfort. Co więcej, uważa się, że nie są widoczne gołym okiem - można je wykryć tylko wtedy, gdy dziecko będzie parować w kąpieli lub wannie, a następnie "rozwałkować" włosy kawałkiem miękiszu lub ciasta.

Nowonarodzony pokerzysta, objawy

Uważa się, że jeśli dziecko śpi słabo, podrzucając i obracając się, leżąc na plecach, łuki - włosy, które przebijają skórę, przeszkadzają w tym. Warto zauważyć, że włosie nie jest widoczne podczas inspekcji i nie można go wyczuć, jeśli trzymasz grzbiet dłoni.

Jednak te same objawy obserwuje się w przypadku kolki jelitowej u niemowląt, dlatego pytanie, co zrobić, gdy lęk pojawia się u dziecka, dając mu probiotyki lub myśleć o tym, jak usunąć pokera z noworodka jest kwestią podejrzenia i osobistego przekonania młodych rodziców.

Jak zdobyć dziecko pokera?

Ci, którzy wierzą, że to poker powoduje lęk u noworodków, uważają, że wymaga leczenia. W tym ośrodku następujące popularne metody:

  • tylną pokrywę z bogatą warstwą tłustej śmietany i po chwili zmyć, a następnie delikatnie przetrzeć skórę ręcznikiem, usuwając włosy;
  • po kąpieli spryskaj skórę pieluchą zanurzoną w gorącej wodzie, a następnie wcieraj w nią mleko z piersi. Uważa się, że po tych zabiegach włosie - czarne, twarde włosy, podobne do męskiego "włosia", można zobaczyć z pierwszej ręki;
  • nowonarodzone leczenie pokera
  • wytrzeć lilie rzeki;
  • "Rozwałkuj" włosy kwaśnym ciastem, bułką tartą.

Wystarczy kilkakrotnie powtórzyć te procedury, uważa się, że to wystarczy, aby pokera noworodków znikało i przestało przeszkadzać dziecku.

Pediatrzy w większości wierzą, że mityczne włosie jest wynikiem tego, że w wyniku interakcji z miękkimi tkaninami z ubrań lub pieluch puszyste włosy zwijają się ze sobą, tworząc guzy, które mogą dać dziecku pewien dyskomfort. Aby pozbyć się kłopotów na tyle, aby zmienić ubranie na bardziej miękkie.