Kiedy matka zauważa, że ​​jej dziecko ma problemy z krzesłem, roztwór dojrzewa natychmiast - dziecko musi otrzymać lewatywę, aby pozbyć się zaparć. Zanim jednak wydasz oczyszczającą lewatywę noworodkowi, zastanów się uważnie: czy miękisz naprawdę potrzebuje pomocy? Może on sam mógłby sobie poradzić z zaparciami? Konsultacja pediatry w tym przypadku nie będzie zbyteczna, ponieważ nie zawsze rzadkie wypróżnienia lub ich brak są oznaką zaparcia. Jest możliwe, że mleko matki, które dziecko je z przyjemnością, jest całkowicie strawione. Karmienie mieszanki ciałem dziecka może wymagać czasu, aby się przystosować, co wywołuje opóźnienie w kale.

Kiedy potrzebuję lewatywy?

Nie zaleca się częstej lewatywy u niemowląt, ponieważ mikroflora jelitowa dopiero się formuje, a przewód pokarmowy nie dojrzał jeszcze. Wodny roztwór zmywa nie tylko stagnację mas kałowych, ale także pożyteczne bakterie, które pomagają trawić pokarm. Dlatego lewatywa dla noworodków jest środkiem krańcowym, do którego nie należy się odwoływać bez porady pediatry. Ponadto lekarz powie ci, jak prawidłowo wykonać lewatywę dla noworodka, aby nie zaszkodzić zdrowiu.

Istnieją trzy główne powody, gdy lewatywa jest potrzebna:

  • jeśli dziecko ma zaparcie (potwierdzone przez lekarza);
  • jeśli dziecko jest zatrute pokarmem;
  • jeśli musisz podać leki doodbytnicze.

Najpierw musisz zdecydować, czym jest zaparcie? Zaparcia są rzadkie w odstępach czasu i twardym stolcu, co daje dziecku dyskomfort, a nawet ból. Aby pozbyć się tych problemów, matka karmiąca musi zmienić własną dietę. Będzie przy okazji, jeśli kobieta spożywa buraki, kasze, suszone śliwki i suszone morele każdego dnia. Takie produkty mają efekt przeczyszczający. Niemowlęta - sztuczne powinny zmienić mieszaninę. Lepiej wybrać taki, który zawiera minimalną ilość żelaza. Jeśli takie środki się nie powiodą, będziesz musiał zrobić lewatywę okruchową.

Rodzaje lewatyw

Aby zdecydować, czy można zrobić lewatywę noworodkowi, należy uporządkować ich rodzaje. Istnieją cztery rodzaje lewatyw: lewatywa, olej, syfon i lek. Oczyszczające dzieci lewatywy tworzą prostą przegotowaną wodę. Ważne jest, aby jej temperatura była temperaturą pokojową, ponieważ przeziębienie powoduje skurcze, a zbyt ciepło będzie po prostu wchłaniane przez ciało dziecka. Lek jest zwykle wykonywany 30 minut po oczyszczeniu lewatywy. Należy pamiętać, że temperatura roztworu leczniczego nie powinna być niższa niż 35 stopni, ponieważ jest to dokładnie efekt ssania, który jest potrzebny. Lewatywy z ropy naftowej są doskonałe na zaparcia. Możesz użyć wazeliny, konopi lub oleju słonecznikowego, podgrzanego do 37 stopni. Olej ma silne otoczenie i łagodny efekt przeczyszczający. Lewatywa lewatywa jest przeprowadzana wyłącznie przez specjalistę w przypadkach ciężkiego zatrucia pokarmowego.

Wykonaj lewatywę prawidłowo

Ta procedura jest bardzo prosta, ale zanim prawidłowo umieścisz lewatywa dziecka, warto zapoznać się z następującymi lewatywa dziecka informacje. Na początek przygotuj strzykawkę (30-60 ml), waciki, olej, pieluchę i cerę. Dziecko powinno być spokojne, tak zrelaksowane, jak to tylko możliwe. Po ugotowaniu strzykawki i włożeniu do niej roztworu, umyj końcówkę olejem. Ułóż dziecko na boku lub na plecach z nogami przyciśniętymi do jego brzucha. Usuń powietrze ze strzykawki i włóż końcówkę 3 centymetrów do odbytu. Wstrzyknąć roztwór powoli, a gdy strzykawka jest pusta, ściśnij pośladki dziecka, aby płyn nie wyciekał. Pamiętaj, aby zakryć swój tyłek pieluchą, aby wszystko w niej nie było zabrudzone! Po kilku minutach dziecko musi szturchnąć. Umyć i założyć pieluchę, ponieważ jest mało prawdopodobne, że ograniczy się do jednego wypróżnienia.