Podstawową opieką rodziców jest zapewnienie pełnej opieki i prawidłowego rozwoju ich dzieci. Tabletki, kompresy, wywary i napary z ziół, kąpiele, inhalacje, aerozole, krople i syropy - stosowane są różne środki i metody terapeutyczne i profilaktyczne. W tym przypadku rodzice często zapominają o tak prostych, ale z tego nie mniej skutecznych metodach, jak traktowanie suchym ciepłem.

Od dawna wiadomo, że suche ciepło nie tylko samo w sobie ma działanie lecznicze, ale także znacznie zwiększa skuteczność wielu leków. Na przykład, rozgrzewanie pomaga od bólu mięśni (w szczególności w szyi i okolicy kołnierza i dolnej części pleców), poprawia krążenie krwi i metabolizm, pomaga w nieżycie nosa, zapaleniu ucha i wielu innych chorobach.

Grzejniki dla dzieci mogą być różnego rodzaju: żelowe, elektryczne, solne, wodne. Często można znaleźć specjalne dziecięce poduszki - grzejniki lub grzejniki, wykonane w postaci zabawek dla dzieci.

Podgrzewacze solankowe dla dzieci

Takie grzejniki są hermetycznie zamkniętym pojemnikiem wypełnionym nietoksycznym roztworem soli, dopuszczonym do stosowania w medycynie i przemyśle spożywczym. Każda z tych nagrzewnic zawiera przycisk start lub przełącznik, po kliknięciu którego rozpoczyna się reakcja chemiczna (usłyszysz kliknięcie po włączeniu), a nagrzewnica natychmiast zaczyna się nagrzewać. W tym samym czasie twardnieje, a roztwór soli staje się biały. Z reguły temperatura nagrzewania grzejników solnych wynosi 50 ° C, nie powoduje oparzeń i podrażnień (ponieważ nie ma bezpośredniego kontaktu skóry z solą). W zależności od wielkości podgrzewacz do soli utrzymuje temperaturę od 10 minut do godziny. Po ochłodzeniu grzejnika należy go przez jakiś czas włożyć do gorącej wody (aby sól znów się rozpuściła), po czym można go ponownie wykorzystać. Sól z gorącą wodą o średniej kategorii cenowej utrzymuje ponad 2000 godzin termicznych, czyli ma raczej długi okres eksploatacji. Podgrzewacze soli można również stosować jako zimny kompres. Aby to zrobić, należy je najpierw umieścić w lodówce lub zamrażarce na 30-40 minut.

Elektryczne podgrzewacze dla dzieci

Grzejniki elektryczne utrzymują pozycję lidera wśród wszystkich typów grzejników od wielu lat. Jedną z ich głównych zalet jest możliwość regulacji stopnia ogrzewania za pomocą termostatu. Dzięki temu użytkownik ma możliwość wyboru najbardziej komfortowego trybu rozgrzewania.

Wady takich grzejników obejmują ich podłączenie do źródła energii elektrycznej - wylot musi być w zasięgu (ostatnio są modele, które mogą działać z zapalniczki w samochodzie).

Przed użyciem elektrycznej (lub jakiejkolwiek innej) poduszki grzejnej dla noworodków, lepiej skonsultować się z pediatrą, ponieważ istnieje wiele przypadków, gdy jego stosowanie jest wysoce niepożądane lub nawet przeciwwskazane.

Na przykład grzejniki nie są używane w następujących przypadkach:

  • ciąża;
  • cieplejsze dzieci z solą
  • choroby onkologiczne;
  • otwarte rany;
  • aktywne procesy zapalne;
  • wrzody i owrzodzenia skóry.

Kupując podkładkę grzewczą (sól, elektryczność lub inne rodzaje) w pokoju dziecinnym, należy zwracać uwagę na jakość materiałów, z których są wykonane. Pamiętaj, że po podgrzaniu butelka gorącej wody nie powinna nieprzyjemnie pachnieć ani uwalniać toksycznych substancji. Przy zakupie należy uważnie przeczytać dołączoną dokumentację - certyfikaty zgodności, paszport produktu itp. Nie kupuj butelek z gorącą wodą na spontanicznych rynkach lub w miejscach, w których nie możesz okazać pozwolenia na handel i dokumentów dotyczących towarów.