sen noworodka do 1 miesiąca Po powrocie do domu ze szpitala położniczego każda młoda matka zaczyna przyzwyczajać się do rytmu życia jej dziecka. Na początku może to być dość trudne, szczególnie jeśli kobieta ma pierwsze dziecko. Młoda mamusia zaczyna się martwić, jeśli to nie jest za dużo, lub, odwrotnie, za mało, jej dziecko śpi.

Aby nie martwić się drobiazgami, trzeba wiedzieć, jaka jest stopa snu u noworodków w wieku poniżej 1 miesiąca, aw jakich przypadkach należy zwrócić uwagę pediatry na naruszenie reżimu u niemowlęcia.

Jaka jest stopa snu noworodków przed miesiącem?

Organizm każdego małego dziecka jest indywidualny, dlatego normalny czas snu i czuwania noworodka można wskazać tylko względnie. Z reguły całkowity czas trwania okresów czuwania dziecka wynosi od 4 do 8 godzin dziennie. W związku z tym dziecko śpi średnio od 16 do 20 godzin.

Jeśli obawiasz się, że twoje dziecko jest za dużo lub nie za dużo śpi, przede wszystkim podnieś je o godzinę i złóż wszystkie okresy snu w ciągu dnia. W prawie wszystkich przypadkach całkowity czas trwania tego czasu nie przekracza określonego zakresu i jest wariantem normy dla tego konkretnego niemowlęcia. Jeśli tak nie jest, skonsultuj się z pediatrą, obserwując dziecko, być może dziecko ma poważne problemy zdrowotne.

Z reguły nowo narodzony frajer jest całkowicie nieświadomy dnia i nocy. Śpi większość dnia, bez względu na to, ile czasu to jest. Jednocześnie prawie wszystkie dzieci budzą się prawie co godzinę, aby spożywać mleko matki lub zaadaptowaną formułę mleka.

Aby młodzi rodzice mogli być mniej zmęczeni stałą opieką nad dzieckiem, potrzebują od samego początku okruchów, aby nauczyć go tryb. Oczywiście na początku będzie to niezwykle trudne, jednak w przyszłości ułatwi to życie nie tylko matce i tacie, ale także dziecku.

Postaraj się zrobić wszystko, co możliwe, aby dziecko śpi w okresie od 21 do 9 godzin. Właśnie w tym czasie noc przychodzi na zegar biologiczny noworodka. Oczywiście nie oznacza to, że przez cały ten okres dziecko powinno spać bez budzenia się, ale jeśli dziecko obudziło się do zjedzenia, należy je natychmiast odłożyć na nowo.

wskaźnik snu dla noworodków Sen noworodka do 1 miesiąca, choć może być przerywany i raczej niespokojny, nie powinien zakłócać spokoju młodych rodziców. Tak więc, jeśli młoda matka nie odniosła wystarczającej ilości snu od samego początku, po pewnym czasie w rodzinie zaczną się sprzeczki i skandale związane z nagromadzonym zmęczeniem.

Aby temu zapobiec, spróbuj ćwiczyć wspólny sen z dzieckiem. Praktycznie wszystkie noworodki, czując bliskość matki, zaczynają spać dużo silniej i spokojniej, w wyniku czego rodzice czują się znacznie lepiej.