Stridor nie jest chorobą, ale objawem. W prostych słowach, stridor jest głośnym oddychaniem u dzieci. Normalnie oddychamy bez wydawania żadnych dźwięków, ale jeśli westchnienie, pisk, sapanie lub stękanie jest słyszane z westchnieniem lub wydechem, lekarze mówią, że to stridor.

Przyczyny stridor

  1. Jest wrodzony stridor krtani, jest on spowodowany miękkością chrząstki krtani lub wrodzoną cechą, która polega na wąskim prześwicie przewodów nosowych. Wraz z wiekiem szkielet chrząstki staje się silniejszy, a jamki rozszerzają się i stridor przechodzi sam.
  2. Inną przyczyną pojawienia się stridora u niemowląt może być osłabienie mięśni głosowych. To, w połączeniu z wąskim światłem krtani, daje gwizd podczas oddychania. Również mija z wiekiem.
  3. Niedoskonałość układu nerwowego może również powodować hałas podczas oddychania. Faktem jest, że węzły nerwowe, które są odpowiedzialne za oddychanie zamiast rozluźniać mięśnie krtani podczas wdechu, wprowadzają je w ruch. Z czego zamyka się głośnia, a przez to powietrze przechodzi przez gwizdek. Jeśli dziecko ma drżenie kończyn i brodę, musi być monitorowane przez neurologa.
  4. Stridor może wystąpić z powodu powiększonej tarczycy lub grasicy, która ściska krtań, która jeszcze nie stała się silniejsza. Jego wzrost następuje przy braku jodu. Jest to dość niepokojący fakt, więc nie lekceważ go. Twoje dziecko musi zostać pokazane endokrynologowi i neurologowi. Dzieci z powiększoną tarczycy coraz częściej cierpią na przeziębienia, skłonne do skazy i nadwagi. Choroba ta jest leczona jodoterapią.
Czy muszę leczyć stridor?

Lek Stridor nie wymaga żadnego leczenia, chyba że jest przepisywany przez lekarza. Najważniejsze jest utrzymanie niskiej temperatury w przedszkolu i upewnienie się, że powietrze jest czyste i nawilżone. kochanie stridor Aby to zrobić, często przewietrz pomieszczenie i wykonaj czyszczenie na mokro. Zespół Stridora zwykle zanika w zależności od wieku. Do tego czasu po prostu musisz się uspokoić i poczekać.

Należy również pamiętać, że śluz, który gromadzi się, a zwłaszcza wysycha w górnych drogach oddechowych, może dramatycznie zwiększyć stridor i spowodować fałszywy zad, a ta choroba jest już poważniejsza. Aby tego uniknąć, należy zapobiegać przeziębieniom. Uspokój swoje dziecko, ćwicz i masuj. Byłoby miło, gdyby ogólne fortyfikacje zapisały się na pływanie. Nie zapomnij codziennie chodzić. I bądź zdrowy!