Jedź po ośnieżonych i nie zawsze oczyszczonych ulicach z zaspy wózek bardzo niewygodne. Tak, a zgodzicie się, zimowe wózki są dość ciężkie i niezgrabne. A jeśli wszystko jest dość proste ze starszymi dziećmi - wkładasz je na regularne sanki, zapinasz się i idziesz, a potem wszystko jest o wiele bardziej skomplikowane. Ale w takich sytuacjach istnieje również wyjście - tak zwane sanki dla noworodków. To prawda, że ​​u tych noworodków prawie nikt nie pojedzie na saniach, ponieważ najmniejsze pierwsze miesiące marszu życia są zalecane tylko przez 15-20 minut, ale ta nazwa utknęła. Jaka jest więc różnica między saniami dziecięcymi dla noworodków a zwykłymi klasycznymi saniami?

Funkcje nowonarodzonych sań

Sanki dla noworodków u ludzi nazywane są wózkami zimowymi na biegaczach. Różnią się od zwykłych sań w ich wyglądzie, który wygląda bardziej jak standardowy wózek. Oto główne zalety tego nowego środka transportu.

  1. Sanki są wyposażone w kaptur z wodoodpornej i wiatroszczelnej tkaniny, która chroni dziecko w wietrzną i śnieżną pogodę. W drogich modelach ten kaptur może mieć trzy pozycje i, jeśli to konieczne, całkowicie opuszczony.
  2. Niektóre modele są wyposażone fabrycznie w ciepłą osłonę na nogi. Ta okładka jest zapinana na rzepy i może mieć jeden lub dwa zamki błyskawiczne. Od razu powiemy, że opcja z dwoma zamkami jest o wiele wygodniejsza do siedzenia dla malucha.
  3. Większość kuligów sań jest bardzo kompaktowa, a składane zajmują o wiele mniej miejsca niż normalne saneczki.
  4. Dla wygody rodziców niektóre wózki posiadają regulowany uchwyt, który będzie pasował do wzrostu kierowcy.
  5. Dla wygody pasażerów w wielu modelach sań, są trzy pozycje: siedząca, leżąca i leżąca, widzisz, jest to bardzo wygodne i sanki spacerowe dla noworodków praktyczne, ponieważ większość dzieci w pierwszym roku życia na ulicy po prostu śpi.
  6. Dla tych, którzy już nauczyli się siedzieć, w takich saniach jest stojak na nogi. Ale w razie potrzeby można go usunąć.
  7. Kolejnym ważnym szczegółem, który nasze matki najprawdopodobniej posmakowaliby, są koła na biegach. Nie jest tajemnicą, że bardzo często przekraczanie drogi zwykłymi saniami jest dość trudne. Musisz albo wyjąć dziecko, albo podnieść całą konstrukcję razem z nim. Ale te małe koła znacznie ułatwiają proces nie zaśnieżonych odcinków dróg.
  8. Miła rzecz dla mam - ciepłe rękawiczki przyczepione do uchwytu sań.

Teraz znasz wszystkie zalety nowoczesnych sań stworzonych specjalnie dla noworodków. Pozostaje tylko zdecydować: kupić lub nie kupić?