Kasza manna dla niemowląt Więcej niż jedno pokolenie dzieci wychowało się na semolinie. Ktoś, kto już stał się dorosły, nadal uważa to za przysmak i kogoś, kogo marzy w strasznych snach. Ale to wszystko jest kwestią gustu. Ale co z dziećmi, które po 6 miesiącach zaczynają poznawać różne produkty? Czy powinni wchodzić w dietę semoliny?

Kasza manna dla dziecka w wieku do roku - dawać czy nie?

Młode babcie nie rozumieją, kiedy ich wnuki są pozbawione tego pożytecznego i odżywczego, ich zdaniem, pożywienia. A młode matki, wręcz przeciwnie, fanatycznie bronią swojej sprawy. Które z nich ma rację, i czy jest możliwe, aby owsianka dla dzieci?

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że poprzednie pokolenia były o wiele zdrowsze i silniejsze od obecnego, a materia w ogóle nie występuje w semolinie, która była główną porcją dziecka. Współczesne dzieci, w przeważającej części, podlegają różnym reakcjom alergicznym, które były rzadkie 20 lat temu. Winić wszystko za ekologię, nowoczesny rytm życia i tak dalej.

W semolinie, która jest wytwarzana z pszenicy (jak również w wielu innych), zawiera białko - bezglutenowy nie wchłaniane przez dziecko w młodym wieku. Dopiero po roku układ pokarmowy dziecka zaczyna funkcjonować jak dorosły, a następnie stopniowo.

Dlatego nie można załadować organizmu dzieci ciężkimi produktami, lepiej zastąpić je lekkimi, dobrze trawionymi - gryką, ryżem, kukurydzą. W końcu, jeśli zignorujesz tę oczywistą prawdę, w przyszłości dziecko nie może uniknąć zapalenia żołądka, zapalenia jelita grubego i innych problemów z trawieniem.

Ponadto semolina zawiera substancję fitynę, która zapobiega wchłanianiu wapnia i witaminy D w organizmie, powodując anemię i krzywicę. Kasza seminałowa około roku Przeciwnicy semoliny dla dzieci promują jej całkowitą bezużyteczność w zakresie witamin i pierwiastków śladowych. W rzeczywistości tak nie jest. Jest ich dosyć w semolinie, dlatego trzeba ją oddać dziecku, ale nie we wczesnym dzieciństwie.

Tak więc kaszka z manną dla niemowląt w wieku do roku jest zdecydowanie szkodliwa. Lepiej jest zwracać uwagę na innych, nie mniej. zdrowe zboża, odpowiedni dla niemowląt, w tym pierwszego karmienia. Ale po karapuz obchodzili swoje pierwsze urodziny, można stopniowo próbować wprowadzić mangę do diety, jeśli istnieje wielkie pragnienie i dziecko nie jest uczulony, ale nie częściej niż raz w tygodniu.