Suprastin jest skutecznym lekiem przeciwhistaminowym. Doskonale usuwa wszelkie objawy alergiczne. Dostępne w postaci płynu do wstrzykiwań oraz w postaci tabletek. Jego działanie polega na blokowaniu histaminy, która jest przyczyną skurczu oskrzeli, zaczerwienienia na ciele, obrzęku i innych reakcji alergicznych. Ale czy możliwe jest podawanie suprastyn dzieciom i jak prawidłowo je przyjmować? Suprastin może być stosowany nawet u dzieci w wieku do jednego roku, ale warto zauważyć, że dla najmłodszych pacjentów nie ma jeszcze odpowiedniej postaci tego leku, a wszystkie wskazane dawki w instrukcji są przeznaczone dla osób dorosłych. Dlatego rodzice mają pewne trudności w określeniu dawki suprastiny dla dzieci. Aby rozwiązać ten problem, możesz być bardzo prosty, wystarczy skontaktować się ze specjalistą. Lekarze zwykle przepisują ten lek na alergie, obrzęk naczynioruchowy, świąd, alergiczny nieżyt nosa i zapalenie spojówek.

Efekty uboczne

Suprastin jest silnym i skutecznym lekarstwem. Jak wspomniano powyżej, blokuje działanie histaminy iw ten sposób szybko usuwa wszystkie objawy alergii. Suprastin jest stosowany stosunkowo niedawno u dzieci, ponieważ należy do leków pierwszej generacji i ma znaczną ilość skutków ubocznych. Większość z nich jest związana z ludzkim układem nerwowym. U młodszych dzieci może objawiać się zwiększoną pobudliwością, bezsennością, aw niektórych przypadkach może powodować halucynacje. U dzieci starszych niż dziesięć lat suprastin może powodować ciężką senność, zaburzenia koordynacji i trudności w oddychaniu. Wszystkie zdarzenia niepożądane są najczęściej wynikiem przedawkowania. Jeśli po zażyciu tego leku dziecko ma gorsze zdrowie i niektóre działania niepożądane, należy przerwać przyjmowanie suprastyny, pić aktywowany węgiel drzewny, umyć żołądek i wezwać lekarza.

W jakim wieku dzieci mogą otrzymywać suprastynę?

Suprastin można podawać dziecku już w wieku czterech tygodni. Niektóre reakcje alergiczne i niektóre typy zapalenia skóry mogą być wrodzone, na przykład atopowe zapalenie skóry zwykle występuje, gdy dziecko nie ma jeszcze pół roku, a suprastyna pozwala, całkiem skutecznie, poradzić sobie z tym problemem. Mogą również przepisać suprastynę przed i po szczepieniach profilaktycznych, szczególnie jeśli mogą wywołać reakcję alergiczną. Ale warto zauważyć, że w przypadku braku alergii ten lek nie jest zalecany.

Jak podawać suprastynę dzieciom?

W każdej chwili może być potrzebna wiedza o tym, ile możesz dać dziecku suprastin.

  1. Dzieci poniżej jednego roku życia przepisały jedną czwartą pigułki. Przed zażyciem pigułki musisz zmiażdżyć proszek i wymieszać go z pokarmem dla niemowląt.
  2. W przypadku dzieci w wieku od roku do sześciu lat suprastin podaje się również w postaci proszku, ale tylko w zwiększonej dawce (jedna trzecia tabletki).
  3. W przypadku dzieci w wieku od sześciu do czternastu lat można podać połowę tabletki raz dziennie.

Warto jednak zauważyć, że suprastynę można podać dziecku tylko raz, jak podawać suprastynę dzieciom gdy wystąpią oczywiste oznaki alergii i należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady dotyczącej dalszego stosowania leku.

Przeciwwskazaniem do stosowania tego środka przeciwalergicznego jest obecność astmy oskrzelowej lub wrzodów żołądka u dziecka, ponieważ suprastyna drażni błony śluzowe żołądka. Jeśli u dzieci występuje choroba nerek lub wątroby, lek należy stosować z wielką ostrożnością i ściśle zgodnie z zaleceniami lekarzy.

Jeśli istnieje taka możliwość i nie ma pilnej potrzeby przyjmowania tak silnego leku, jak suprastynę, lepiej zastąpić go łagodniejszym środkiem przeciwalergicznym.