kołyska dla noworodka Szczęśliwi przyszli rodzice zazwyczaj lubią patrzeć na asortyment dziecięcych sklepów, wybierając posag dla swojego dziecka. Moms bada informacje w Internecie, konsultuje się z bardziej doświadczonymi przyjaciółmi, ponieważ nie jest tak łatwo nawigować w szerokiej gamie produktów dla dzieci. Na przykład w sklepach, oprócz zwykłych łóżeczek dziecięcych, może istnieć kołyska dla noworodków. Takie projekty mają piękny wygląd, wiele wygodnych funkcji, zajmują niewiele miejsca, co oczywiście przekupi przyszłych rodziców. Ale wciąż wiele osób martwi się, czy kołyska jest potrzebna noworodkowi, czy też można się bez niej obejść. Odpowiedź na to pytanie powinna zostać rozwiązana indywidualnie, dlatego należy wziąć pod uwagę cechy mebli dziecięcych.

Rodzaje kołysek dla noworodków

Istnieje kilka popularnych modeli kołysek, z których każda ma swoje własne cechy konstrukcyjne:

 1. Podwieszona kołyska dla noworodków to rodzaj kosza na stacjonarnych wspornikach.
 2. Krzesło do kołyski - kołyskę z fotelem bujanym u podstawy, być może na kółkach, najczęściej można regulować wysokość w takich modelach.
 3. Kołyska nocna dla noworodków sugeruje możliwość przymocowania jej do łóżka rodziców, co sprawia, że ​​karmienie nocne jest wygodniejsze.
 4. Elektroniczny fotel bujany dla dziecka jest wyposażony w nowoczesne systemy elektroniczne, które ułatwiają zadania matki, na przykład zdalna kontrola, może wystąpić automatyczna choroba lokomocyjna podczas płaczu, wibracje.
 5. Gondola dla noworodków pozwala nosić ze sobą dziecko wokół mieszkania, a także sprawdziła się spać na balkonie.

Producenci oferują szeroki wybór kołysek, co pozwala wybrać model, który stanie się wiernym asystentem młodej matki.

Rodzice często zastanawiają się, gdzie lepiej kupić kołyskę dla noworodków? Istnieje teraz wiele opcji. Mogą to być zarówno sklepy dziecięce, jak i sklepy internetowe sprzedające dziecięce meble i akcesoria.

Jak wybrać kołyskę dla noworodka?

Oczywiście im szerszy zakres produktów, tym lepiej. Ale czasami w różnych trudnych do nawigacji i określić, co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze. Kupując kołyskę dla noworodków, należy pamiętać o następujących ważnych punktach:

 • materiał, z którego wykonana jest kołyska, musi być przyjazny dla środowiska i bezpieczny;
 • wszystkie elementy kołyski powinny być łatwe do mycia i czyszczenia;
 • powinien wybrać kołyskę, w której zapięcia są wykonane z metalu, ponieważ zapewni to wytrzymałość konstrukcji;
 • Większość dodatkowych funkcji w stelażach wpływa na wzrost kosztów, ale można się obejść bez niektórych z nich. To powinno być dobrze przemyślane, być może warto zwrócić uwagę na tańsze modele, ale bez niektórych cech;
 • wymiary kołyski dla noworodka powinny pozwalać dziecku nie ograniczać ruchów, a matka zapewniać przestrzeń pod jego opieką;
 • Pościel powinna być wykonana z naturalnych tkanin, a materac musi być dość twardy
 • pamiętaj o sprawdzeniu kołyski pod kątem braku ostrych szczegółów, które mogłyby doprowadzić do obrażeń;
 • Niemożliwe jest pokrycie samej struktury lakierem i innymi substancjami, ponieważ może to zaszkodzić dziecku;
 • wybierz lepszy model, który ma mechanizm blokowania huśtawek.

Miejsce kołyski nie powinno znajdować się w pobliżu okna, aby uniknąć przeciągów. Warto również zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa i zadbać o to, aby nad łóżeczkiem dziecięcym nie wisiały obrazy ani półki z książkami.

kołyska dla dziecka 1kołyska dla noworodka 2kołyska dla noworodka 3
kołyska dla noworodka 4kołyska dla noworodka 5kołyska dla noworodka 6
kołyska dla noworodka 7kołyska dla noworodka 8kołyska dla noworodka 9

Konieczne jest również zrozumienie, że kołyska jest przeznaczona dla dzieci od urodzenia do maksymalnie 6 miesięcy (wiek deklarowany przez producentów). Jednak w praktyce, zwłaszcza jeśli masz aktywne dziecko rośnie, będziesz musiał zmienić kołyskę do łóżka znacznie wcześniej - po 4 miesiącach.

Wybierając pomiędzy łóżkiem a kołyską dla noworodka, rodzice powinni kierować się własnymi odczuciami i potrzebami.