Stopa dziecka jest bardzo delikatna i delikatna pierwsze buty dla noworodka musisz wybrać ostrożnie i ze szczególnym zaniepokojeniem.

Rodzaje obuwia dla dzieci

Buty dzielą się na dwie kategorie.

  1. Pierwszy odnosi się do dzieci, które wciąż nie wiedzą, jak poruszać się samodzielnie.
  2. Drugi dotyczy "chodzenia" dzieci.

Jeśli dziecko nadal nie wie, jak chodzić, nie ma potrzeby przeciążania stopy ciężkimi butami gęstą podeszwą. Lepiej jest wybierać buty dla nowonarodzonych chłopców i dziewcząt z miękkimi podeszwami.

Inną opcją jest botki . Takie buty dla noworodków można wykonać ręcznie. Oczywiście, jeśli masz pewne doświadczenie i umiejętności. Ale jeśli ich nie ma, narodziny dziecka będą powodem do nauki!

Kolejnym ważnym czynnikiem jest materiał do produkcji. To musi być naturalne. Jeśli nosisz skórzane buty dla dziecka na spacer, jego noga będzie oddychać razem z nim! Możesz umieścić dziecko w tekstylnych sandałach lub wełnianych skarpetkach, filcowych butach. Oczywiście, przede wszystkim, to zależy od pogody na zewnątrz.

Jak wybrać buty dla noworodka?

Rozmiar butów noworodka powinien pasować do nogi. Nie kupuj butów z dużym marginesem. Pamiętaj jednak, że konieczne jest pozostawienie luki od 0,5 do 1,5 cm, aby małe palce mogły z łatwością wejść do środka.

Jeśli nie ma zeznań specjalisty, nie kupuj butów ortopedycznych. Stopę tworzy się do 7 lat, więc należy zwrócić większą uwagę na anatomiczną wkładkę, która podąża za konturami nóg. Pomoże to prawidłowo uformować stopę i zapobiegnie potrzebieniu nóg.

Idealnym zapięciem jest rzep. Pozwoli to dobrze zamocować stopę, ale nie pozwoli na naciśnięcie łuku, nawet jeśli Twoje dziecko ma duży podnośnik.

Wybieraj buty mądrze i pozwól dziecku rosnąć zdrowo!