Menu dla dzieci w wieku 11 miesięcy Niedawno dziecko zjadło tylko mleko matki, ale nie rośnie ono skokowo, ale ponieważ menu dziecka w wieku 11 miesięcy to kompletna dieta, która obejmuje prawie wszystkie produkty niezbędne do rozwoju dziecka.

Tylko niektóre produkty nie powinny być podawane dzieciom poniżej jednego roku życia, a nawet maksymalnie dwóm osobom, ze względu na ich słabą strawność i alergogenność. Jest to całe mleko krowie, ryby, miód, owoce cytrusowe i różne słodycze (czekoladki i produkty zawierające czekoladę).

Ponadto, oczywiście, nie trzeba podawać dziecku różnorodnych egzotycznych owoców, orzechów, ostrych przypraw, a także produktów zawierających różne dodatki do żywności, w tym skrobię.

Menu dziecka po 11 miesiącach karmienia piersią i sztucznego karmienia nie jest już inne. Prawie wszystkie produkty są obecne w diecie obu. A mleko matki lub dostosowana mieszanka podaje się teraz dwa razy dziennie - po przebudzeniu i przed snem.

Niektóre dzieci mogą nawet obudzić się w środku nocy, aby jeść, ale dotyczy to tylko tych, którzy są karmieni piersią, ale sztuczne produkty mają mieć przerwę w diecie.

Niż karmić dziecko w 11 miesięcy - przybliżone menu

Aby nie tracić cennego czasu na pośpieszne przygotowywanie jedzenia dla głodnego dziecka, zaleca się przemyśleć menu dziecka z 11-miesięcznym wyprzedzeniem. Wtedy niezbędne produkty będą zawsze pod ręką, a matce łatwiej będzie dowiedzieć się, czy niemowlę otrzymuje wszystkie niezbędne składniki odżywiania.

Menu dla dzieci od 11 miesięcy 1

11-miesięczne dziecko ma tyle samo posiłków, co starsze dziecko - pięć lat, ale są one rozdawane nieco inaczej niż dorośli. Jest nam to znane na śniadanie, lunch i kolację, ale oprócz tego jest poranne i wieczorne karmienie mlekiem w proszku lub mlekiem.

Śniadanie

Na śniadanie dzieci mają obowiązek oferować różne rodzaje płatków zbożowych - grykę, ryż, kukurydzę. Można go przygotować na miksturę lub specjalną galaretkę. Jeśli Twoje dziecko jest uczulone na cukier mleczny (laktazę), dobrym rozwiązaniem jest też owsianka na wodzie.

Owsianka dla dzieci może być produkowana fabrycznie lub gotowana na własną rękę, gdy płatki są zmielone wstępnie w młynku do kawy - wszystko zależy od pragnienia matki i preferencji dziecka. Jako deser, przecier owocowy dobrze nadaje się do kleiku.

Lunch

W wieku jedenastu miesięcy dziecko w porze obiadowej może już być oferowane jako pierwsze i drugie. Tak więc gotowanie nie zajmuje dużo czasu, półprodukty mięsne najlepiej wykonywać natychmiast przez tydzień, po czym są zamrożone w porcjach i, w razie potrzeby, rozmrożone i gotowane na parze lub gotowane.

Zupa dziecko poniżej jednego roku życia nie jest gotowane w bulionie mięsnym - będzie to warzywo, z dodatkiem płatków zbożowych, można dodać klopsiki, gotowane w oddzielnym rondlu. W drugim etapie powinieneś gotować puree z warzyw - ziemniaki, dyniaki, dynię lub kalafior ze szpinakiem. Dodaj trochę masła lub oleju roślinnego. Do tłuczonego garnka jest kotlet parowy lub klopsik.

Obiad

Co karmić dziecko w 11 miesięcznym menu Zgodnie z przepisami na obiad dzieciom należy zaoferować produkty mleczne - kefir i twarożek, który można uzupełnić przecierem owocowym lub owocowym. Jeśli ten zestaw produktów był niewystarczający, to na obiad należy ugotować coś bardziej pożywnego - owsiankę lub przecier warzywny, ale mięsa o tej porze dnia należy unikać.

Po każdym pełnym karmieniu niektóre dzieci proszą o pierś - nie należy im tego odmawiać, ponieważ ciało dziecka nie jest jeszcze gotowe, aby w pełni przełączyć się na "dorosły" pokarm.

Jeśli dziecko kategorycznie odmawia sera, z niego jest doskonałe zapiekanka - przydatne i smaczne jedzenie dla dzieci w każdym wieku. W razie potrzeby można do niego dodać owoce lub starte marchewki.